RTX 4070 Ti 85 dereceye çıkıyor

Undervolt yapıp en azından garantiye yollayana kadar bir süre idare eder. Hem neredeyse aynı performans.

Frekansı stokun üstüne çıkarıp Volt'u dayanabileceği en düşük seviyeye çekerse hem daha fazla FPS alır hem sıcaklık düşer. FPS, undervoltun yapılış şekline bağlı direkt.

Sanmam. Deprem sonrası ilk kullanımlarımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Son 2-3 gündür bu şekilde. Nvidia sürücüsünü güncelledim. Abobe uygulamalarını güncelledim. Onun dışındada değişen bir şey yok.

Frekansı stokun üstüne çıkarıp Volt'u dayanabileceği en düşük seviyeye çekerse hem daha fazla FPS alır hem sıcaklık düşer. FPS, undervoltun yapılış şekline bağlı direkt.
Daha önce hiç UV yapmadım o nedenle sabah sakin kafayla deneyecem.

Termal macunu ve pedlerin durumunu merak ediyorum ama garantiside gidecek diye çekiniyorum. Başkada bir sebep gelmiyor aklıma. Ki alalı 2 ay olmadı yani termal macunun kurumuş olma ihtimali var mıdır?

Son düzenleme:
@Coachunsal Sanmam o kadar zamanda kuruyacagini, x3'ün 3070 modelini kullanıyorum. Benimde sorunum fanlarin hep çalışması. Senin konundan sonra İnno3d gözümden iyice düştü. Garanti ile iletişime geç. Termal macun yenilemesi yaparsan garanti kapsamından çıkıp çıkmayacağını öğren. Çıkmaz ise Cooler Master Cryfuze ile yenile.

@Coachunsal Sanmam o kadar zamanda kuruyacagini, x3'ün 3070 modelini kullanıyorum. Benimde sorunum fanlarin hep çalışması. Senin konundan sonra İnno3d gözümden iyice düştü. Garanti ile iletişime geç. Termal macun yenilemesi yaparsan garanti kapsamından çıkıp çıkmayacağını öğren. Çıkmaz ise Cooler Master Cryfuze ile yenile.
Seninkinin sıkıntısıda enteresanmış. Manuel olarak ayarlamayı denemişsindir diye düşünüyorum ona rağmen mi sürekli çalışıyor?
Söktüğüm an garanti kapsamından çıkar diye biliyorum. PCB ile soğutma bloğu arasında bant var onu koparmadan ayıramam. Garanti için koyulmuş o bant.

INNO 3D RTX 4070 Ti X3 model ekran kartım var. Yaklaşık 1 aydır oyun ve render amaçlı kullanıyorum. Render alırken veya oyun oynarken gördüğüm en yüksek sıcaklık 71°c idi.(herhangi bir OC işlemi yapmadım.) Son 2-3 gündür ise kendiliğinden 84-85 derecelere çıkmaya başladı. Kasa fanları ve işlemci fanları temiz. Hava akışına engel olacak herhangi bir durum yok. Kasayı aldığım günden beri değişen hiçbir şey yok. Sorunun sebebi ne olabilir?

Sistem özellikleri:
MSI Pro B660M-P DDR4.
Intel Core i5-12400F
G.Skill Ripjaws V F4 3600 MHz.
INNO 3D RTX 4070 Ti X3.
Merhaba bende de Galax RTX 4070 Ti ST modeli var. Alalı 1,5 ay oldu. İlk aldığımda FurMark testi ve oyun testleri yaptım. FurMark 2K testini Max 66-67 derece ile bitiriyordu. Şimdi bütün parçalar ve ayarlar aynı olmasına rağmen FurMark 2K testini 75 derecede bitiriyor. Hafif oyunlarda da sorun yok ama yoğun grafikli oyunlarda da 75 dereceyi görüyorum. Bunun dışında hotspot 95 dereceye ulaşıyor. Bu yeni modellerde sınır ne bilmiyorum. Önceki modellerde 100-110 derece deniyordu. Bu durum aldıktan 15 gün sonra ortaya çıktığı için iade, değişim hakkım da kalmadı. İşin ilginci VRAM sıcaklığı çok iyi. 58-62 derecelerde geziyor. Bu kadar kısa zamanda macun ve pad kurumaz. Başka bir sorun var ama ne olduğunu ben de anlayamadım. Az önce 1 Click OC yapsam ne olur diye merak ettim. GPU çekirdek 80, hotspot 103 derece oldu ki bunu Galax'ın kendi yazılımı ile zorlamadan denedim. Bunun dışında hep default ayarlarda kullanıyorum.

Son düzenleme:
Seninkinin sıkıntısıda enteresanmış. Manuel olarak ayarlamayı denemişsindir diye düşünüyorum ona rağmen mi sürekli çalışıyor?
Söktüğüm an garanti kapsamından çıkar diye biliyorum. PCB ile soğutma bloğu arasında bant var onu koparmadan ayıramam. Garanti için koyulmuş o bant.
Hiçbir işlem yapılmıyor. Manuel ya da otomatik fanlar hep çalışıyor.

Geri
Yukarı