RTX 4070 Ti 85 dereceye çıkıyor

Daha yeni alınmış kartı neden açıp garantisini bozayım ki. Undervolt yapmayı düşünüyorum becerebilirsem biraz da olsa düşürür belki.

Ben undervolt yaptım ve uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum. Maksimum 60 derecelerde dolaşıyor ama çok grafik isteyen oyunlar oynamıyorum ondan da olabilir. Diablo 4 50-55'lerde dolanıyor mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmış gibi olacağım. Bende de TUF4070 Ti var ilk aldığımda FurMark testini 67-68 derecelerde bitiriyordu. 3-4 ay geçtikten sonra 74-75 derecelerde bitirmeye başladı. Her şey aynı ne kasa nede kart tozlu değil. Acaba genel bir sorun olabilir mi bu?
Yaz sıcaklıkları geldi sıcaklıkların artması normal. Bu arada benim sıcaklıklar hemen hemen eski performansına döndü. Undervolt yapmıyorum artık. Sürücü sorunları mı vardı daha önce bilmiyorum ama kendi kendine kart sıcaklıklarım düzeldi. FurMark Max 71 derece oyunlarda Max 69 derece. hem de %45 fan :)

Hocam undervolt değerlerini paylaşabilir misiniz ?
Benim paylaşımım vardı üst mesajda undervolt hakkında.

Son düzenleme:
Undervoltu BIOS'tan yapmayın eğer garantili ise driverdan yapın maksimum güç ayarı undervolt işlemi görüyor. Kademeli olarak deneyin uygun FPS ve sıcaklıkda bırakırsınız en garantili yol bu çünkü.
1687706001922.png

Yeni konular

Geri
Yukarı