RTX 4070 Ti bu zamanda alınır mı?

AMD öyle bir planlama yapmaz bence sonuç olarak DLSS den farklı olarak Upscalin olarak çalışıyor bu da tamamen ekran kartının kas gücüyle alakalı bir konu, zaten 7000 serisine öyle yapay zeka falan filan ekstra fazladan bir modül ya da işleyici koymadılar sadece AV1 encoder geldiğini biliyorum

RX 7000 serisinde AI çekirdekleri var, kimse söylemedi sanırım. NVIDIA'daki Tensör çekirdeklerinin alternatifi.

AMD öyle bir planlama yapmaz bence sonuç olarak DLSS'den farklı olarak Upscalin olarak çalışıyor bu da tamamen ekran kartının kas gücüyle alakalı bir konu, zaten 7000 serisine öyle yapay zeka falan filan ekstra fazladan bir modül ya da işleyici koymadılar sadece AV1 encoder geldiğini biliyorum fakat RX 7000 serisi bildiğiniz RX 6000 serisinin VRAM ve gücü arttırılmış hali bir yenilik yok.😕

7000 serisinde Al çekirdekleri bulunuyor. Bu nedenle frame generation tarzı bir teknoloji önümüze çıkabilir.

7000 serisinde Al çekirdekleri bulunuyor. Bu nedenle frame generation tarzı bir teknoloji önümüze çıkabilir.

AMD bunu yapmazsa zaten kendi tabutuna son çiviyi çakacak. Şu anda pazar payını iyice kaybetti, yeni kartları çıkarmakta çok geç kaldı.

RX 7000 serisinin AI çekirdeklerine özel bir şey yapmazsa kime satacak bu kartları. Millet ya NVIDIA alacak ya da ikinci el 6000 serisi. Sonra gelir Intel Battlemage serisi ile de üzerine toprak atar.

AMD'nin kurtuluş yolu RX 7000 serisine DLSS 3.0 ile baş edebilecek bir teknoloji getirip, ROCm'u Windows'a doğru düzgün adapte etmek. NVIDIA koptu gidiyor.

Frame generation gibi mi tam bilmiyorum ama AMD en son hypr-RX üstünde çalışıyorlardı.

O pek bir derde derman olacak teknoloji değil. Tek başına AMD satışlarına etki etmez. Ama tabii yaptılar dursun illa birilerinin işine yarayacaktır.

DLSS 3 icin aliyorum hem performans odakli hem de 2K da kasmadan 144Hz oyun oynamak icin istiyorum.

Biz de boşuna almadık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biz de boşuna almadık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sence 4060 Ti 16 GB hazır sistem fiyatları 4070 ile yakın olur mu? Bilgisayarı taksitle alacağımız için muhtemelen 4070 alacağım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı