RTX 4070 Ti R5 7600X sistem RDR 2 2K çözünürlükte düşük FPS

rintarou

Hectopat
2K ayarlarda ultrada 60FPS civarı alıyorum ama bence daha fazlasını almam gerekiyor. Sistemim 4070 Ti 7600X 5200MHz'de RAM var. Neden kaynaklı olabilir?

50 tane sebep olabilir RDR oynamadım hiç RTX açık olabilir yüksek seviyede varsa, DLSS kapalı olabilir var ise, V-Sync ya da FPS sınırlama açık olabilir, driver yazılımın eski olabilir ya da aşırı derecede gereksiz ayarlar açık olabilir örneğin MSAA gibi.

2K ayarlarda ultrada 60FPS civarı alıyorum ama bence daha fazlasını almam gerekiyor. Sistemim 4070 Ti 7600X 5200MHz'de RAM var. Neden kaynaklı olabilir?
o kart kesinlikle daha yüksek değerler vermeli. Muhtemelen FPS kısıtlayan ayarlar açık. Bazen oyunda kısıtlama kapalı olsa bile bazı uygulamalar bunu kısıtlayabiliyor.

Eğer 2K her şey ultrada ve DLSS kapalı ise oluyor olabilir. Güncel ekran kartı driverını yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bir de RAM'iniz kaç GB?

Bazı gereksiz grafik ayarlarını kısın ve DLSS açın. Son model pc alsanız bile tüm ayarları Max yapma olasılığınız hiçbir zaman yoktur.
Msaa, Render Scale gibi ayarlar hep tokatlar.

Hocam bazen masaüstü ekran yenilemesi 60Hz oluyor siz oyuna girince. Eğer oyun içinde dikey senkronizasyon ayarını aktif ederseniz 60FPS'e sabitleniyor daha üste çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı