RTX 4070 Ti sistem için kasa önerisi

Rahat sığar bu bileşenler. Zaten her şeyin sığması için devasa kasalara da gerek yok. Normal, orta-üst düzey kullanıcılara yeter. Fanteziye giriyor biraz işte E ATX anakartım olsun, 420 mm sıvı soğutmam olsun veya 180 mm kule tipi soğutucum olsun gibi gibi.

Rahat sığar bu bileşenler. Zaten her şeyin sığması için devasa kasalara da gerek yok. Normal, orta-üst düzey kullanıcılara yeter. Fanteziye giriyor biraz işte E ATX anakartım olsun, 420 mm sıvı soğutmam olsun veya 180 mm kule tipi soğutucum olsun gibi gibi.
SE-224 XTS alacağım bu arada.

Hocam şöyle ki Total 80k ya toplamak istiyorum fakat bu bütçenin içine çevre bileşenleri+2 monitör de dahil. O yüzden Total kasayı 50 k ya toplamam gerekiyor gibi.
Ortalama 2K monitör 10K + adam akıllı bir klavye 2K + kaliteli bir mouse'da 2K, üst düzey olmayan düzgün bir kulaklığa da 1.5-2K desek 16K eder. Hadi daha kalitelilerini aldın toplam 20K bütçe ayıralım çevre bileşenlerine.

Geriye 60K kalıyor.

Toplam 61K yapıyor. Anakartı isterseniz X670-P'de alabilirsiniz. Minimum 2K çözünürlükte oynayacaksanız işlemciden de kısabilirsiniz. 7500F bile götürür 4070 Ti'ı 2K çözünürlükte. Ama en iyi oyun işlemcisi 7800X3D'dir tabii ki.

Ortalama 2K monitör 10K + adamakıllı bir klavye 2K + kaliteli bir Mouse'da 2K, üst düzey olmayan düzgün bir kulaklığa da 1.5-2K desek 16K eder. Hadi daha kalitelilerini aldın toplam 20K bütçe ayıralım çevre bileşenlerine.

Geriye 60K kalıyor.

Toplam 61K yapıyor. Anakartı isterseniz X670-P'de alabilirsiniz.

Hocam iyi hoş da 2 monitör dedim ben tek monitör değil ayrıca alacağım ekipmanlar kablosuz olacağı için ondan fazla para ayırdım. 50klık toplarsanız daha iyi olur. Eğer ki 50kya yoksa o işlemci + ekran kartıyla siz en iyisini toplayın kendi kafanızdaki bütçeyi dert etmeyip, ben ekipmandan kısarım.

Attığım parçalardan anakart, işlemci ve PSU'yu bunlarla değiştirirseniz 50K'ya düşüyor. Ama anakart Micro ATX.

Dediğim gibi bu işlemci 4070 Ti'ı 2K'da rahat besler. Ama 7800X3D performansı da beklemeyin.

Attığım parçalardan anakart, işlemci ve PSU'yu bunlarla değiştirirseniz 50K'ya düşüyor. Ama anakart Micro ATX.

Dediğim gibi bu işlemci 4070 Ti'ı 2K'da rahat besler. Ama 7800x3D performansı da beklemeyin.

Hocam teşekkür ederim emeğine sağlık. Dediğin gibi 7800x3D performansı beklenmez ki ben maalesef işlemci gücü yüksek işler yapacağım. Zaten 2K ile de işim yok. Muhtemelen ilk attığınız sistemi özelleştirip ekipmanlardan kısarım. Hocam bir de Sadece bilgisayar kasası önerir misin?
Şunu düşündüm ben
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...3-0-atx-mid-tower-kasa-fiyati,1543600484.html

Hocam teşekkür ederim emeğine sağlık. Dediğin gibi 7800x3D performansı beklenmez ki ben maalesef işlemci gücü yüksek işler yapacağım. Zaten 2K ile de işim yok. Muhtemelen ilk attığınız sistemi özelleştirip ekipmanlardan kısarım. Hocam bir de Sadece bilgisayar kasası önerir misin?
Şunu düşündüm ben
BitFenix Nova Mesh SE 4 ARGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
7800X3D işlemciye 360mm soğutucu almanız şart. 360mm radyatör destekli bir kasa almanız lazım. Attığım kasa da en düşük fiyatlı 360mm radyatör destekli kasalardan biri. Ayrıca 3 fanlı bir ekran kartı için de daha iyi olur geniş bir kasa almanız.

Şunu düşündüm ben
BitFenix Nova Mesh SE 4 ARGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Lancool III çok iyi bir kasa bu bütçeye çıkabiliyorsanız size uzun süre boyunca yeter
DeepCool CH560'da Türkiye için yeni satışa çıktı. Bu fiyata kaçmaz.

Geri
Yukarı