RTX 4070 Ti sistemi tamamlama

Bütçe
20000

Efloud

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde bazı bileşenler mevcut fakat bunları en iyi şekilde nasıl tamamlayabiliriz bu konuda yardıma ihtiyacım var. Oyun odaklı bir sistem yapmak istiyorum.

Sıvı soğutma olarak ise şu parçayı düşünüyorum;

İşlemci konusunda 8 bin TL yeterli olur mu?

Elimde olan parçalar şu anda bunlar, bunlara nasıl bir ekleme yapmamı önerirsiniz? Özellikle işlemci konusunda kafam çok karışık yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 13400F + Thermalright Pearless Assasin yapabilirsiniz. 14400F'e bütçe zorlamanın manası yok. Pahalı bir hava soğutucuya çok gerek olmayan bir işlemci ancak bütçe varsa ilerisi için şimdiden almak mantıklı olur. Bütçeyi çok zorlamak istemezseniz SE-214-XT gibi bir soğutucu da yeterli olur.

Son düzenleme:
i5 13400F + Thermalright Pearless Assasin yapabilirsiniz. 14400F'e bütçe zorlamanın manası yok. Pahalı bir hava soğutucuya çok gerek olmayan bir işlemci ancak bütçe varsa ilerisi için şimdiden almak mantıklı olur. Bütçeyi çok zorlamak istemezseniz SE-214-XT gibi bir soğutucu da yeterli olur.

Açıkçası biraz ileriyi düşünerek toplamak istiyorum. Gerekirse işlemci için biraz daha yüklenip, SSD gibi bileşenleri daha sonra yükselteyim diyorum

Açıkçası biraz ileriyi düşünerek toplamak istiyorum. Gerekirse işlemci için biraz daha yüklenip, SSD gibi bileşenleri daha sonra yükselteyim diyorum

Yapabilirsiniz tabii ama Intel işlemciler 15.nesilde soket değiştirecekler, buna hazırlıklı olmak gerek. Muhtemelen B660-B760 anakartlar 15.nesili desteklemeyecek. İnanılmaz bir yatırırm yapmamak lazım diye düşünüyorum.

Yapabilirsiniz tabii ama Intel işlemciler 15.nesilde soket değiştirecekler, buna hazırlıklı olmak gerek. Muhtemelen B660-B760 anakartlar 15.nesili desteklemeyecek. İnanılmaz bir yatırırm yapmamak lazım diye düşünüyorum.

Anladım bu konu hakkında bilgim yoktu. Teşekkür ederim

Geri
Yukarı