Çözüldü RTX 4070 Ti Super ve R5 5600X sistem 2 seferdir durduk yere mavi ekran verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Enozit

Hectopat
Daha fazla  
RAM
G.skill Trident Z (2x8) 16GB RAM
SSD veya HDD modeli
Corsair Mp510 500GB, Samsung 980 PRO 1TB...
Ekran kartı
GALAX RTX 4070 TI SUPER
Anakart
ASUS ROG X570-F
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Geçen gün Valorant oynarken yedim şimdi de LoL'u kapattıktan sonra Opera'ya sol tıkladım ve birden mavi ekran verdi. Sonra kendi kendini düzeltip yeniden başlattı PC'yi. Sorunun neden kaynaklı olduğunu nereden bulabilirim? Ve bir süre böyle kullansam zararı var mıdır?

Çözüm
Attım hocam. Bu arada.

Attım hocam yukarıda düzenledim.

Sonuç olarak, RAM'lerin ve Vanguard sorun çıkarmış. RAM degismen ve Vanguard'ı kaldırıp yeniden kurman gerekli. RAM'lerin ikisini de değiştirip kit almanı öneririm. RAM değiştirmediğin takdirde mavi ekran hatası almaya devam edeceksin.
Sorunun nereden kaynaklı olduğunu bulmak için minidump dosyasını atman ve bilen bir kişinin incelemesi gerekiyor.

Vanguard'ı kaldırıp XMP kapatıp bu Memtest86'yı yap diyorsun değil mi hocam? Bunun imageusb.exe tarzı bir dosyası var USB falan gerekiyor mu yoksa direkt çalıştırayım mı?
Buradaki adımları uygula.

Buradaki adımları uygula.

Hocam başlattım testi bir süredir %100'e gelip 0 lanıyor ve aşağıdaki Pass artıyor. 4. ye geldi son sanırım bu ve neredeyse 4K errors yazıyor… bozuk demek değil mi? Sadece 1 tanesinin testi mi bu? Ne yapayım ben bunu para biriktirene kadar kullanim sonra ikisini de atim mi kenara? Düzeltilemez mi? 2x32 almayı düşünüyordum bende zaten, eğer düzeltilmiyorsa hafiften kenara para koyayım. Borçlar bitince yapıştırırım.

Dosya Ekleri

• IMG_3801.jpeg
    IMG_3801.jpeg
    284,7 KB · Görüntüleme: 8
Hocam başlattım testi bir süredir %100'e gelip 0 lanıyor ve aşağıdaki Pass artıyor. 4. ye geldi son sanırım bu ve neredeyse 4K errors yazıyor… bozuk demek değil mi? Sadece 1 tanesinin testi mi bu? Ne yapayım ben bunu para biriktirene kadar kullanim sonra ikisini de atim mi kenara? Düzeltilemez mi? 2x32 almayı düşünüyordum bende zaten, eğer düzeltilmiyorsa hafiften kenara para koyayım. Borçlar bitince yapıştırırım.
Aldığın hatanın ekran görüntüsünü at.

Attım hocam. Bu arada.

Attım hocam yukarıda düzenledim.

Sonuç olarak, RAM'lerin ve Vanguard sorun çıkarmış. RAM degismen ve Vanguard'ı kaldırıp yeniden kurman gerekli. RAM'lerin ikisini de değiştirip kit almanı öneririm. RAM değiştirmediğin takdirde mavi ekran hatası almaya devam edeceksin.

Çözüm

Geri
Yukarı