RTX 4070 Ti ve 7600X sistem uyumlu mu?

ByDolph

Centipat
Daha fazla  
Ekran Kartı RTX 4070 Ti:

İşlemci Ryzen 5 7600X:

Anakart Gigabyte:

RAM Kingston 6000 MHz:

Kasa Dark Guardian:

Power Supply 850W:

Kioxia 1TB M.2 SSD:

Sıvı Soğutucu Thermaltake TH360:

40.696 TL

Ben de benzer bir sistem toplayacagım aynı bütçeyle. Nacizhane tavsiyem sıvı sogutucu yerine kule tipi fan ve kaliteli bir termal macun alarak artan bütçeyle psu ve anakart markaları iyileştirilebilir veya 32gb ram olabilir.

SSD olarak şu ikisinden birini tercih ederdim ben olsam. Mümkünse RAM'i de iki tane almak lazım.

4070Ti yerine 7900 XT daha yerinde bir tercih. 8 gb daha fazla VRAM ve bant genişliğine sahip kısacası aynı fiyata daha çok performans ve rahat çalışan bir ekran kartı alırsınız.. yük Altında 60-65 derece çalışır serin kartlar bunlar. Artık oyunlar VRAM istiyor, gidipte düşük VRAM'li kart almayın eninde sonunda almanız gerekecek. İşlemci ve Kart AMD olduğundan daha uyumlu ve performanslı çalışır, ekstra özelliklerinide aktif edersiniz.

Anakart olarak gigabyte harici bir marka daha yerinde olur, RAM kesinlikle 32, bütçe elveriyorsa 64 olmalı.

İşlemci bana göre çok düşük kalmış. Min. R7 7700X olmalı.

Son düzenleme:
Paylaştığın parçalarla neredeyse aynı sistemi kurdum. 360mm i sanırım kasanın önüne koyacaksın. Ben aynı kasaya 240mm arctic liq. 2 taktım. İşlemcinin sıcaklığı idare eder seviyelerde şuan. Psu olarakda corsair 750w rmx aldım.
Bence sorun yaşamazsın.

4070 Ti bence daha iyi bir tercih 7900XT yerine.
Artık kötü niyetli olduğunuzu düşünüyorum böyle tavsiye verenlerin. Açıklama, bilgi olmadan düz '' bu daha iyi bunu alın '' . Yapmayın arkadaşım yapmayın. Adam para verecek belkide biriktirdiği parayla alıyor yapmayın.

Paylaştığın parçalarla neredeyse aynı sistemi kurdum. 360mm i sanırım kasanın önüne koyacaksın. Ben aynı kasaya 240mm arctic liq. 2 taktım. İşlemcinin sıcaklığı idare eder seviyelerde şuan. Psu olarakda corsair 750w rmx aldım.
Bence sorun yaşamazsın.
İdare eder dediğiniz ne kadar mesela

İdare eder dediğiniz ne kadar mesela
Chrome da 10 sekme açık hali ile resimdeki gibi. Benchmark ta ise 85-86 derecelere çıkıyor. Ama ben hem CPU ya hem de GPU ya undervolt yaptım. İlk aldığım zaman 95 derecelere çıkıyordu ve bildiğim kadarıyla 7000 serisinde 95 dereceler normal ama ben o seviyelere çıkmasından rahatsız olduğumdan böyle bir işlem yaptım. Sen 360mm ile daha iyi sonuç alırsın diye düşünüyorum.
1678604507112.png

Yeni konular

Geri
Yukarı