Ryzen 7 5800X ve 4070 Ti darboğaz yapar mı?

Kartı 25 k ya aldın 80 serisi kartlarada baktım ama bilindik bir kart almak istediğim için ROG STRIX tercih ettim. Bu söylediğim ben de biliyorum saçma ama kendime engel olamıyorum alt segment bir kart kullanınca sanki sorun yaşayacak mışım gibi hissediyorum

Amacım çözünürlük yakalamak değil de güncel ve performanslı bir kart almaktı o yüzden monitörüm yüksek çözünürlüklü bir monitör değil.

1080p mi 2K mı? Onu soruyoruz.

Kartı 25 k ya aldın 80 serisi kartlarada baktım ama bilindik bir kart almak istediğim için Rog Strix tercih ettim. Bu söylediğim bende biliyorum saçma ama kendime engel olamıyorum alt segment bir kart kullanınca sanki sorun yaşayacak mışım gibi hissediyorum

Amacım çözünürlük yakalamak değilde güncel ve performanslı bir kart almaktı o yüzden monitörüm yüksek çözünürlüklü bir monitör değil.
Bence iyi bir monitör alın.

Boşuna kazık yemişsiniz, yerinizde olsam iade edip 28K'ya Ventus 3X alırdım. Bilindik diyorsunuz, yurt dışında kart sayısı olarak Palit ASUS'dan daha çok mesela.
Haklısınız bende bu şekilde olduğunu tahmin edebiliyorum ama gerçekten gönlüm rahat etmiyor. İlk aşamada 70 serisini Palit olarak satın almıştım ama sonra rahatsız oldum ve iptal edip böyle bir işe kalmıştım.

Alt segment kart?
İçindeki kart aynı kart sadece üstündeki soğutma bloğu farklı ama sen bilirsin.
Ben yanlış cevapladım sanırım. Dediğim gibi Palitin çok kullanıldığını sorunsuz olduğunu biliyorum ama ben rahat hissedemiyorum kendimi. Çevremde bulunan yakın arkadaşlarımda bu husuta uyarmıştı beni. Kartın aynı kart olduğunun da farkındayım. Kötü bir huyum var vazgeçemiyorum.

Haklısınız bende bu şekilde olduğunu tahmin edebiliyorum ama gerçekten gönlüm rahat etmiyor. İlk aşamada 70 serisini Palit olarak satın almıştım ama sonra rahatsız oldum ve iptal edip böyle bir işe kalmıştım.

Umursamayın. PC'yi kullanırken bir şey fark etmiyor zaten. İlla istiyorsanız alın ama sizin gibi davrananlar yüzünden ROG kartların fiyatı pahalı, yurt dışında 50 dolar var yok.

Umursamayın. PC'yi kullanırken bir şey fark etmiyor zaten. İlla istiyorsanız alın ama sizin gibi davrananlar yüzünden ROG kartların fiyatı pahalı, yurt dışında 50 dolar var yok.
Yurtdışında marka takıntısı diye birşey de yok, adam her markanın tepe kartlarını kullanıyor.
Burada görmemişlik midir nedir, kart sanki 2 katı performans verecekmiş gibi onların deyimi ile "marka" alıyorlar.
Türkiye pazarına yeni giren markalardan öcü gibi kaçıyorlar.
Sonra da sizin dediğiniz gibi Rog Strix gibi serilerin fiyatları absürt oluyor.

Böyle söyleyince bir kötü hissettim şimdi kendimi. Ben benim gibi bu denli huya sahip çok insan olduğunu sanmıyorum buna bağlamamak lazım bence kartın pahalı olmasını.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı