RTX 4070 Ti Zotac modeli neden ucuz?

Dediğim gibi DLSS 3 ben FSR 3 arasında pek fark yok, ki bu teknolojiler pek fazla oyunda yok. RT konusunda şu anda adam gibi kullanan aklıma 2-3 oyun geliyor. Bir elin parmaklarını geçmez. 7900 XTX kas gücü konusunda bir adım daha önde. En ucuz 4080'in 40k olması, o seviye de 7900 XTX'in 31k olması çok daha mantıklı kılıyor 7900 XTX'i. 32500'a ise daha üst seviye bir model alınabiliyor. Şahsen 4080'e ekstra 1000+ TL vermem 8-10k hiç vermem.

Evet haklisin kesinlikle. Ama RTX'i kullanan oyunlarda cok güzel kullanıyor be :) yeni nesil de tüm büyük oyunların da kullanacağını düşünüyorum. Şu anda düşünme aşamasındayım. 4070 Ti veya 4060 Ti ile sistem toplayacaktı ama vazgeçip bütçeyi arttırmaya karar verdim. Bu sebepten 1 2 ay daha para atacağım kenara. 4080 veya XTX arasında seçim yapacağım.

Evet haklisin kesinlikle. Ama RTX'i kullanan oyunlarda cok güzel kullanıyor be :) yeni nesil de tüm büyük oyunların da kullanacağını düşünüyorum. Şu anda düşünme aşamasındayım. 4070 Ti veya 4060 Ti ile sistem toplayacaktı ama vazgeçip bütçeyi arttırmaya karar verdim. Bu sebepten 1 2 ay daha para atacağım kenara. 4080 veya XTX arasında seçim yapacağım.

Bir de 4K olayı var. Alan Wake'i gördükten sonra. RTX 4080 veya XTX için 4K düşünmemeye başladım. 2K mı alsam diye düşünüyorum. Şu an bile böyleyse 2 3 seneye 4K bu kartlar için biter. Özellikle GTA 6'da ağlar diye düşünüyorum. 2K bu kartlar için daha mantıklı gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir de 4K olayı var. Alan Wake'i gördükten sonra. RTX 4080 veya XTX için 4K düşünmemeye başladım. 2K mı alsam diye düşünüyorum. Şu an bile böyleyse 2 3 seneye 4K bu kartlar için biter. Özellikle GTA 6'da ağlar diye düşünüyorum. 2K bu kartlar için daha mantıklı gibi.

Şu an 4090 dışında hiçbir kartta 4K önermiyorum. 4K aşırı ömür tüketiyor. Artık oyunlar %60 çok kötü %30 kötü %10 ortalama-iyi seviyesinde olmaya başladı. Sistem gereksinimlerini de FSR ve DLSS'e göre yapıyorlar. 2K daha mantıklı olur.

Şu an 4090 dışında hiçbir kartta 4K önermiyorum. 4K aşırı ömür tüketiyor. Artık oyunlar %60 çok kötü %30 kötü %10 ortalama-iyi seviyesinde olmaya başladı. Sistem gereksinimlerini de FSR ve DLSS'e göre yapıyorlar. 2K daha mantıklı olur.

Ben de 2K düşünüyorum. Peki önerebileceğin bir monitör var mı 2K için?

Son düzenleyen: Moderatör:
2K'da 10k bandında en iyi ürün bu hocam, öneririm:

Güzel monitörmüş. Peki daha büyük monitör almak sıkıntı mı? Görüntü kaybında neden olur mu? Şu an 24 inch 1080p kullanıyorum zaten. Gönlümde daha 30 -32 inch bandında monitör var ne yalan söyleyeyim. :)

Vatana göre ekran kartı fiyatı baz alınmaz ve satın alınmaz. 4070 Ti 26k ya bulunuyor ama o fiyatı da kesinlikle hak etmiyor.

12 GB VRAM ile hiçbir şey hak etmiyor o salak kart. 4060 bile 16 GB ama 4070 Ti 12 GB. :D

Geri
Yukarı