RTX 4070 ve 4070 Ti için 1080P'de besleyebilecek işlemci önerisi

Anıl Dikmen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ileriye dönük olması için VRAM muhabbetlerinden de dolayı minimum 4070 belki de 4070 Ti'lı sistem almak istiyorum fakat bir süre 1080p de kalacağım gibi. Bu kartları 1080p de Full ayarda darboğaz yüzdesi göz ardı edilebilecek kadar besleyebilen minimum işlemciler (hem AMD hem Intel tarafında) nelerdir? Ayrı ayrı kartlar için belirtip örneklendirebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim iyi sosyaller dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ileriye dönük olması için VRAM muhabbetlerinden de dolayı minimum 4070 belki de 4070 Ti'lı sistem almak istiyorum fakat bir süre 1080p de kalacağım gibi. Bu kartları 1080p de Full ayarda darboğaz yüzdesi göz ardı edilebilecek kadar besleyebilen minimum işlemciler (hem AMD hem Intel tarafında) nelerdir? Ayrı ayrı kartlar için belirtip örneklendirebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim iyi sosyaller dilerim.

Elinizde halihazırda sistem var mı? Yoksa sadece ekran kartı mı mevcut. Yani DDR5 bir sistem mi düşünüyorsunuz DDR4 mü?

Ddr5 düşünüyorum çünkü elimde sistem yok ileriye dönük olmasını istiyorum fakat dediğim gibi işlemci kısmında 1080p de besleyebilecek minimum işlemci bütçe açısından daha iyi olur

Bu 7600 ün önündeki "X" ibaresi tam olarak ne oluyor bu arada? Sadece bazı özel ayarlamalar yapılabilmesi gibi bişey duymuştum ama farkı o kadar mı?

Geri
Yukarı