RTX 4070 ve R5 5600X sistem için anakart önerisi

Roffazen

Femtopat
Daha fazla  
1691865841452.png

Hazır sistem alacağım, her şey tamam ama anakart konusunda kararsızım. Zaten çok pahalı oldu üstüne bir de anakart geliştirmek için bu kadar para vermeme gerek var mı? Vereceğim para değecek mi?

Eki Görüntüle 1900294

Hazır sistem alacağım, her şey tamam ama anakart konusunda kararsızım. Zaten çok pahalı oldu üstüne bir de anakart geliştirmek için bu kadar para vermeme gerek var mı? Vereceğim para değecek mi?

Bütçe belirtin belki daha iyi sistem buluruz. Hem 4070 alacağım hem DDR4 olacak üstüne R5 5600 olacak.

Vakit tasarrufu. Anakart güncelleyip uğraşmaktansa daha kaliteli bir anakarta geçip direkt kullanıma başlamak daha mantıklı. B550M Pro bütçeniz varsa B550a Pro iyi gider.

Bütçe belirtin belki daha iyi sistem buluruz. Hem 4070 alacağım hem DDR4 olacak üstüne R5 5600 olacak.

DDR5 4070 sistemler ne kadar sizin haberiniz var mı acaba? Arkadaş 1K'ya anakart yükseltmeli miyim diye soruyor siz 4070 sistemde DDR4'ü R5 5600'ü sorguluyorsunuz. Eğer alacağı sistemle DDR5 sistem arasındaki farkı siz ödeyecekseniz ben önerimi yapayım?

DDR5 4070 sistemler ne kadar sizin haberiniz var mı acaba? Arkadaş 1K'ya anakart yükseltmeli miyim diye soruyor siz 4070 sistemde DDR4'ü R5 5600'ü sorguluyorsunuz. Eğer alacağı sistemle DDR5 sistem arasındaki farkı siz ödeyecekseniz ben önerimi yapayım?
Fiyatı gereksiz şişirilmiş DDR4 bir sistem DDR5 bir sistemden daha pahalı olabilir. Piyasada saçma sapan fiyatı olan sistemler yok değil.

DDR5 fiyatları beni aşar ona 32 GB ram gerek anakart fiyatları zaten pahalı o yüzden DDR4 tercih ettim. Ama fotoğraftaki 3 anakart arasında fazladan para vermeme gerek var mı? Yoksa sistemin kendi anakartı da yeterli olur mu?

DDR5 fiyatları beni aşar ona 32 GB RAM gerek anakart fiyatları zaten pahalı o yüzden DDR4 tercih ettim. Ama fotoğraftaki 3 anakart arasında fazladan para vermeme gerek var mı? Yoksa sistemin kendi anakartı da yeterli olur mu?

Sistemi atın direkt bakalım. 32 GB RAM de gerekli değil.

Sistemin anakartı yeterli olur ancak B550 tercih etmeniz daha iyi olur. BIOS Update ile uğraşmazsınız.

CARNAGE-GAMING4070 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / MSI GeForce RTX 4070 Gaming X Trio 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sisteme bakıyorsunuz sanırsam.

DDR5 halindede çok fark yok hocam çıkarsa bütçe buyurun.

Geri
Yukarı