RTX 4070 ve R5 5600X sistem için anakart önerisi

Bu arada DDR5 çıkamazsınız zaten. AM5 sistem için anakartlar aşırı pahalı hadi anakartı geçtik işlemci pahalı işlemciyi de geçtik sıvı soğutması var sıvı soğutma almaya kalksan 3K 4K gidecek.

CARNAGE-GAMING4070 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / MSI GeForce RTX 4070 Gaming X Trio 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sisteme bakıyorsunuz sanırsam.

DDR5 halindede çok fark yok hocam çıkarsa bütçe buyurun.

Üfleyerek mi soğutulacak bu? Fan yok çünkü de.

Sistemi atın direkt bakalım. 32 GB RAM de gerekli değil.

Sistemin anakartı yeterli olur ancak B550 tercih etmeniz daha iyi olur. BIOS Update ile uğraşmazsınız.
Sistem bu hocam birkaç update ile almayı düşünüyorum. Bu arada belirtmiş olduğunuz B550'de BIOS Update ile uğraşmazsınız derken neyi kastettiniz?

Bu arada DDR5 çıkamazsınız zaten. AM5 sistem için anakartlar aşırı pahalı hadi anakartı geçtik işlemci pahalı işlemciyi de geçtik sıvı soğutması var sıvı soğutma almaya kalksan 3K 4K gidecek.

Üfleyerek mi soğutulacak bu? Fan yok çünkü de.

Hani stok fan var ya içinde. Biraz idare ettikten sonra güzel bir soğutucuya geçemez mi?

Sistem bu hocam birkaç Update ile almayı düşünüyorum. Bu arada belirtmiş olduğunuz B550'de BIOS Update ile uğraşmazsınız derken neyi kastettiniz?

Attığınız sistemdeki anakart Ryzen 5 serisini BIOS güncellemesi ile destekliyor. BIOS güncellemezseniz sistemi kullanamazsınız. B550 ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Hani stok fan var ya içinde. Biraz idare ettikten sonra güzel bir soğutucuya geçemez mi?

R5 7600 stok fanı ile 95 derece görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığınız sistemdeki anakart Ryzen 5 serisini BIOS güncellemesi ile destekliyor. BIOS güncellemezseniz sistemi kullanamazsınız. B550 ile bu sorun ortadan kalkıyor.

R5 7600 stok fanı ile 95 derece görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yani 1400 lira daha koyup B550 PRO VDH WiFi mi almalıyım yoksa o kadar para koymuşken bir 400 daha koyup B550 A PRO mu almalıyım?

Ben yerinde olsam DDR5 sistemi alır. Bütçe olduktan sonra da soğutucu alirdim.
Hocam aslında neredeyse aynı fiyata DDR5'li sistem var. R5 7600, ASUS PRIME B650M-A WIFI II ve 4070'li sisteme Corsair H100 240mm sıvı soğutma uyumlu mudur bilginiz var mı? Bu arada 16 GB ram de sorun olur mu DDR5 sisteme? İleride elime para geçince bir 16 daha alıp 32 GB ram kullanırım.

Hocam aslında neredeyse aynı fiyata DDR5'li sistem var. R5 7600, ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II ve 4070'li sisteme Corsair H100 240mm sıvı soğutma uyumlu mudur bilginiz var mı? Bu arada 16 GB RAM de sorun olur mu DDR5 sisteme? İleride elime para geçince bir 16 daha alıp 32 GB RAM kullanırım.

Uyumlu al gitsin. Ama sistemi atar mısın?

Geri
Yukarı