RTX 4070S 1080p VA monitörden 2K monitöre geçiş fark yaratır mı?

Bütçe
9000
Hocam ben 3060 ile 2K monitor kullanıyorum senin ki balli kaymak olmus :) kesinlikle deger.
Hatta ileride 4K ya yukseltmek bile isteyeceksin :)

Çok sağ olun hocam heyecan var ufaktan. Kart 4K'da da bayağı iyi değerler veriyor. Ama uzun ömürlü olması açısından 2K'ya karar kıldım :)

1 gün geç alsam 2k fazla ödeyecektim. Zam yemiş.
1707121263030.png

1707204430003.png

İyi günler. Monitör geldi elime ama siyah ekran da böyle renk süzüyor. Ve sanki dışa doğru Curved gibi. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Çok sağ olun hocam heyecan var ufaktan. Kart 4K'da da bayağı iyi değerler veriyor. Ama uzun ömürlü olması açısından 2K'ya karar kıldım :)

1 gün geç alsam 2K fazla ödeyecektim. Zam yemiş. Eki Görüntüle 2107806

Eki Görüntüle 2108660
İyi günler. Monitör geldi elime ama siyah ekran da böyle renk süzüyor. Ve sanki dışa doğru Curved gibi. Ne yapabilirim?

Hocam Amazon'dan almissiniz sanirim bu urunu iade edin hemen. IPS glow IPS panellerde normal ama sizin urununuzde cok fazla neredeyse. Bende kullanıyorum IPS panel bende de sol kosede cok az normal karsiliyorum ama sizinki cok fazla.

Evet hocam genelde o kadar çok olmaz backlight bleeding, size fazla denk gelmiş.

8500 TL. Önereceğiniz başka var mı peki monitör bu fiyata maksimum Değişim yapayım. İade etmeyi de düşünüyorum. Görüntü olarak çok fark eder mi acaba? 8500 TL değecek kadar değişim olur mu acaba?

Sizce 2K ya geçmeye değer mi? Şu anki monitörümden memnunum 1080p. Kartımın ömrü uzun olsun istiyorum. Ve 8.500 vermeye değer bir fark olur mu diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
8500 TL. Önereceğiniz başka var mı peki monitör bu fiyata maksimum Değişim yapayım. İade etmeyi de düşünüyorum. Görüntü olarak çok fark eder mi acaba? 8500 TL değecek kadar değişim olur mu acaba?

Sizce 2K ya geçmeye değer mi? Şu anki monitörümden memnunum 1080p. Kartımın ömrü uzun olsun istiyorum. Ve 8.500 vermeye değer bir fark olur mu diye düşünüyorum.
1080p ile 1440p arasında %78 oranda daha fazla piksel var yani evet, görüntü kalitesi çok daha doyurucu olur. Ekran kartınız da 4070S olduğuna göre bence de 2k'ya geçmelisiniz. 8500 TL civarında kaliteli 2k monitör var mıdır emin değilim, yukarda attığım Dell oldukça başarılı bir monitör 27' 1440p'ye göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı