RTX 4070Ti Super sisteme 2K vs 4K monitör

Bende M28U düşünmüştüm hocam, sıfırını ben çok daha pahalı zannediyordum, bütçeyi zorlayıp sıfır m28u almak çok daha mantıklı geliyor şuan.
Peki 4070 Ti Super 4K'da kaç sene götürür beni tahminen? Ayar kısmaya falan razıyım, Medium ayarları bile kullanırım. DLSS FG falan hepsini kullanacağım.

Bende M28U düşünmüştüm hocam, sıfırını ben çok daha pahalı zannediyordum, bütçeyi zorlayıp sıfır M28U almak çok daha mantıklı geliyor şu an.
Peki 4070 Ti Super 4K'da kaç sene götürür beni tahminen? Ayar kısmaya falan razıyım, medium ayarları bile kullanırım. DLSS fg falan hepsini kullanacağım.

Tam zaman veremem tabii ki ama götürür. Bayağı güçlü bir kart 16 GB VRAM ve DLSS avantajı ile sizi üzmez 4K'da.

Bu arada sistemi kaça alıyorsunuz belki aldığınız paralara 4080s alınabilir.

Bu arada sistemi kaça alıyorsunuz belki aldığınız paralara 4080s alınabilir.
Bulunmuyor hocam maalesef, 50-55bin bütçem var.
Düz sistem almaya kalkarsam kabaca 7500f'li bir sistem oluyor, ancak 4070 Ti S'i 2.elde kovalayacağım -arada sırada 5-6 bin tl daha ucuza satılıyor- onlardan birini kapıp ya 6.000 TL kâr edeceğim yada o parayı işlemciye yatırıp 7800x3d alacağım.

Bulunmuyor hocam maalesef, 50-55bin bütçem var.
Düz sistem almaya kalkarsam kabaca 7500F'li bir sistem oluyor, ancak 4070 Ti S'i 2.elde kovalayacağım -arada sırada 5-6 bin TL daha ucuza satılıyor- onlardan birini kapıp ya 6.000 TL kâr edeceğim ya da o parayı işlemciye yatırıp 7800x3D alacağım.

60k civarına 4080S'ler var işlemcisinin 7500F olduğuna bakma 2K ve 4K'da tertemiz oynarsın

60k civarına 4080S'ler var işlemcisinin 7500F olduğuna bakma 2K ve 4K'da tertemiz oynarsın
Bu var soğutucu ekleyince 65K civarına geliyor, ancak anakart biraz dandik. Bütçemi de aşıyor bayağı.
4070 TiS 4 sene kadar götürecekse güzel olur, anca o süreden sonra farklı bir ekran kartı alabilirim, Şuan 7500F 4K'da besliyor 4070 Ti Super'i ancak bundan 4-5 sene sonra aldığım yeni ekran kartını besler mi beslemez mi onu bilmiyorum, o yüzden şimdi biraz daha fazla verirsem ileride işlemci masrafından kurtulurum, direkt tüm parayı ekran kartına yatırabilirim. Aldıktan sonra yine aynı monitörden devam ederim.

Bu arada kusura bakmayın geç cevap verdim işim vardıda.

Hocam pardon yine rahatsız ediyorumda 4070 TiS 4 sene kadar götürebilir mi sizce?

Son düzenleme:
16Gb ekran kartı ve baya güçlü bir kart. Teknolojiyi kimse öngöremez ama gayet iyi bir kart götürür bence.

Aceleniz yoksa 5000 serisi de beklenebilir ama fiyatları hakkında bilgim yok. Nvidia ucuz beklemeyin demişti ssanki.

16Gb ekran kartı ve baya güçlü bir kart. Teknolojiyi kimse öngöremez ama gayet iyi bir kart götürür bence.

Aceleniz yoksa 5000 serisi de beklenebilir ama fiyatları hakkında bilgim yok. Nvidia ucuz beklemeyin demişti ssanki.
Sağolun cevabınız için
hocam sinir krizi geçiriyom ztn 1050 Ti yüzünden daha bekleyemem :D:D

Geri
Yukarı