RTX 4080 4K monitör önerisi

Artıları:
  • 4K kaliteye rağmen 144 Hz tazeleme oranına sahip ve testlerde tam puan aldı benden.
  • Bilmediğim bir sürü özellik var monitörün çok çeşitli.
  • Fiyat performans ürünü bu monitör beni memnum etti.
Eksileri:
  • Sebebi bilmediğim halde monitörde sarımsı renk var gözle görülür belki benim monitör bozuktur şu an test ediyorum ona göre değişim isteyeceğim.
  • Siyahlarda karanlık ortamda az da olsa ışık sızması var ama belli olmuyor.

şu sarımsı rengi çözebilirsem genel olarak puanım 8.5/10 alınır.
örnek verebilmem gerekirse beyazı beyaz değilde hafif sarı gösteriyor siyahtada aynı şekilde.
Aklımda Dell G3223Q var kararsız kaldım bende .

Eyvallah hocam güle güle kullanın sizlerde
Teşekkürler monitör genel anlamda süper
belki şansızlıktır bana sarımsı bir katmanla geldi.
Değişim talebi açtım bakalım nasıl sonuçlanacak.

Aklımda Dell G3223Q var kararsız kaldım bende.

Tartışmasız Dell daha üstündür. 4K potasının bütçesinde (ucuzken) lideriydi. Şu an pahalı ama hakkını veren bir 4K'dir.

Teşekkürler monitör genel anlamda süper
Belki şansızlıktır bana sarımsı bir katmanla geldi.
Değişim talebi açtım bakalım nasıl sonuçlanacak.

Sarı renk panele göre değişebilen bir durumdur. Bazı paneller kırmızıya ağır basıyor, bazıları maviye, bazıları sarıya. Mesela LG'de böyledir. Yeşiller sarımsı bir ton ile karışıktır. Tabii bu sarı rengin orantısına göre kusur sayılabiliyor. Renk sapması dediğimiz bir durum olmuş olabilir.

Tartışmasız Dell daha üstündür. 4K potasının bütçesinde (ucuzken) lideriydi. Şu an pahalı ama hakkını veren bir 4K'dir.

Sarı renk panele göre değişebilen bir durumdur. Bazı paneller kırmızıya ağır basıyor, bazıları maviye, bazıları sarıya. Mesela LG'de böyledir. Yeşiller sarımsı bir ton ile karışıktır. Tabii bu sarı rengin orantısına göre kusur sayılabiliyor. Renk sapması dediğimiz bir durum olmuş olabilir.

Benim düzeltebilecegim çözüm öneriniz var mı?

Örnek vermek gerekirse sağdaki LG 2. monitörüm oradaki beyaz daha net @Saint Lucia.

Dosya Ekleri

• 20240216_081926.jpg
    20240216_081926.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 23
  • 20240214_202609.jpg
    20240214_202609.jpg
    217,1 KB · Görüntüleme: 23
Benim düzeltebilecegim çözüm öneriniz var mı?

Renk modları ile oynayıp düzeltmeye çalıştığına eminim. Bu ayarlar bunu düzeltmediyse daha ötesi olmaz. LG'nin parlaklık seviyesi sunduğu çözünürlüğe göre iyi oranda verilmiş. Arka aydınlatma kalitesi yüksek olduğu için ekran canlı görünüyor. Bu yüzden her markanın giriş seviye ürünü alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı