RTX 4080 Aorus Master alınır mı?

Ya tabii öylede örnek veriyorum bir sene sonra 5000 serisi çıktı geçmek istedim diye düşünüyorum bu sefer yok fiyatına satmak istemiyorum. Evet kart çok güzel benim de çok hoşuma gidiyor ancak ikinci el satışta çok düşük fiyatta gidiyor.

@erme

Bu durum markaya göre değişmiyor. Palit, 2. el piyasası olan bir firma. Ek olarak 4080 uzun yıllar değişim düşündürecek bir kart değil bence.

Ya tabii öylede örnek veriyorum bir sene sonra 5000 serisi çıktı geçmek istedim diye düşünüyorum bu sefer yok fiyatına satmak istemiyorum. Evet kart çok güzel benim de çok hoşuma gidiyor ancak ikinci el satışta çok düşük fiyatta gidiyor.

@erme

Hocam ASUS MSI alıcı çok oluyor ama TR de Palit Zotac pek bilinmediği için daha düşük fiyat veriyorlar.
Palit gerçekten iyi kaliteli PCB kullanıyor ama bunu bilen yok markaya bakıyorlar.
MSI 18 faz< kullanıyor Palit 20 faz kullanıyor bunu bilen yok ama.

Bu durum markaya göre değişmiyor. Palit, 2. el piyasası olan bir firma. Ek olarak 4080 uzun yıllar değişim düşündürecek bir kart değil bence.
Öyle tabi de kim derdi ki 3000 kartı olan insanlar 4000 serisine geçmek isteyecek şahsen ben çok gördüm 3000 serisi kartını satmaya çalışanı. Çünkü adam bir teknoloji çıkarttı DLSS 3.0 gibi ve 3090 bile değeri kalmadı yer yer 4070 Tİ bile geçiyor. Şimdi 5000 serisinde karşımıza ne ile çıkacak bilemeyiz ki bakarsın yine bunun gibi güzel bir özellik çıkartır geçmek isteyebilir kişi. Ne bilim sence yanlış mı düşünüyorum

Öyle tabi de kim derdi ki 3000 kartı olan insanlar 4000 serisine geçmek isteyecek şahsen ben çok gördüm 3000 serisi kartını satmaya çalışanı. Çünkü adam bir teknoloji çıkarttı DLSS 3.0 gibi ve 3090 bile değeri kalmadı yer yer 4070 Tİ bile geçiyor. Şimdi 5000 serisinde karşımıza ne ile çıkacak bilemeyiz ki bakarsın yine bunun gibi güzel bir özellik çıkartır geçmek isteyebilir kişi. Ne bilim sence yanlış mı düşünüyorum?
Yanlış düşünüyorsunuz. Öncelikle 3090'ın değeri kalmadı demek saçmalık.

Ek olarak alt segment, GTX/RTX 2xxx serisinin 2. el müşterileri marka fanatikliği yapacaklarsa da 4080 alacak adam nedir, ne değildir araştıracaktır az çok. Sırf adı az daha biliniyor diye 10 TL'ye yakın fazka ödemek saçma.

Yoksa az daha ödenir bunlar alınır:
Hepsi de iyi markaların.

Öyle tabi de kim derdi ki 3000 kartı olan insanlar 4000 serisine geçmek isteyecek şahsen ben çok gördüm 3000 serisi kartını satmaya çalışanı. Çünkü adam bir teknoloji çıkarttı DLSS 3.0 gibi ve 3090 bile değeri kalmadı yer yer 4070 Tİ bile geçiyor. Şimdi 5000 serisinde karşımıza ne ile çıkacak bilemeyiz ki bakarsın yine bunun gibi güzel bir özellik çıkartır geçmek isteyebil
Hocam ASUS MSI alıcı çok oluyor ama TR de Palit Zotac pek bilinmediği için daha düşük fiyat veriyorlar.
Palit gerçekten iyi kaliteli PCB kullanıyor ama bunu bilen yok markaya bakıyorlar.
Bende bilmiyordum 😊 inanır mısın 2 haftadır 4080 kart alacağım hala alamadım çünkü karar veremiyorum. İlk olarak şöyle bir sıralama yapmak istiyorum sizin kadar bilgili değilim o yüzden. Yol göstermeni rica ediyorum senden 😊

1- 4080 MSI Gaming X Trio = Araştırdım evet garanti belki 3 yıl ve piyasası daha çok olan bir kart geçenlerde 31.700 TL'ydi ama almadım çünkü izlediğim videolara göre diğer seri kartlara göre biraz fazla ısınıyor du Coil whene sorunu zaten MSI ve ASUS bunlarda çok var. Benim için sorun mu değil

2- 4080 Asus Tuf= Bu model de çok hoşuma gidiyor hem büyük bir kart ve araştırdım Gaming X den bir tık önde de diyebilirim. Ön plakası da Metal daha güzel bir premium hissi veriyor 3 yıl garantisi olması da güzel. En son 32 bin TL'den satılmış ama şuan da 35 falan alınmaz

3- 4080 MSI Suprim X= Bu kart aşırı çok hoşuma gidiyor ısı değerleri çok ama çok iyi ama piyasası yine aynı şekilde pahalı 35 K dan satılıyor arada 5 bin TL fiyat farkı var yine 35 verince de insanın aklına şu geliyor hep eee biraz daha dur üzerine 5 daha koy 4090 al diyor yani aslında dediğiniz gibi 35 biraz fazla geliyor 4080 için

4- 4080 Gigabyte Auros Master= MSI Suprim X ile aynı çok büyük güzel bir kart 4 yıl garantisi var sıcaklık değerleri falan çok iyi ama fiyat 36.800 TL aklıma yine aynı şey geliyor az daha koy 4090 al

5- 4080 Asus ROG strix= Bu kartta yine aşırı iyi ama şuan da stokta yok ve gelse de 40k dan aşağı satılacağını düşünmüyorum

Maddi duruma gelirsem de yani ben aslında kartta 30 bin TL ayırmıştım inanın sistem şuan evde duruyor. Ama kart yok diye toplamadım 1 haftadır kutularında duruyor sistem 😊 yani 30 belki 32 olur ama 35 beni zorlar açıkçası ve aklıma hep şu gelicek 35 verdiğim de keşke 5 daha verseydim de 4090 alsaydım olucak bunun pişmanlığı gelicek aklıma. Ya indirim bekleyeceğim ya da öneriniz neyse o yönde ilerleyeceğim. Sistemim aşağı paylaşacağım

Asus B 650 P Pro anakart
Ryzen 7700x işlemci
Corsair 32 GB 6000 MHz 30CL ram
Fsp 1200w PSU
360mm sıvı soğutma
Lianli 216 kasa
@erme

Yanlış düşünüyorsunuz. Öncelikle 3090'ın değeri kalmadı demek saçmalık.

Ek olarak alt segment, GTX/RTX 2xxx serisinin 2. el müşterileri marka fanatikliği yapacaklarsa da 4080 alacak adam nedir, ne değildir araştıracaktır az çok. Sırf adı az daha biliniyor diye 10 TL'ye yakın fazka ödemek saçma.

Yoksa az daha ödenir bunlar alınır:
Hepsi de iyi markaların.
Haklısın bu sebeptendir zaten 35 k veremedim 2 haftadır bir kartta bu sebepten ötürü sonuna kadar hak veriyorum sana. Ben sizler kadar Bilgili değilim yanlışlarım olabilir kusura bakma öncelikle yanlış bilgi verdiysem veya cümle kullandıysam sizin de öneriniz 4080 de GameRock tercih edersiniz kendinize alacak olsanız

Haklısın bu sebeptendir zaten 35 k veremedim 2 haftadır bir kartta bu sebepten ötürü sonuna kadar hak veriyorum sana. Ben sizler kadar Bilgili değilim yanlışlarım olabilir kusura bakma öncelikle yanlış bilgi verdiysem veya cümle kullandıysam sizin de öneriniz 4080 de GameRock tercih edersiniz kendinize alacak olsanız.

Gamerock paranın alabileceği en iyi modellerden. Fiyatı da 4080'ler arasında rekabetçi. İkinici elde o segment kartlara bakanlar neyin ne olduğunu bilenler oluyorlar genelde, dediğim gibi.

Ek olarak GamingPro OC modelini alıp biraz parayı cebinizde tutarsanız, satacağınız zaman da biraz alt fiyattan koyarsanız gene aynı hesaba geliyor.

Gamerock paranın alabileceği en iyi modellerden. Fiyatı da 4080'ler arasında rekabetçi. İkinici elde o segment kartlara bakanlar neyin ne olduğunu bilenler oluyorlar genelde, dediğim gibi.

Ek olarak GamingPro OC modelini alıp biraz parayı cebinizde tutarsanız, satacağınız zaman da biraz alt fiyattan koyarsanız gene aynı hesaba geliyor.
Evet çok teşekkür ederim

Hocam bu konuyla alakalı bir sorum daha olacak. 18 Faz 20 Faz arasındaki fark nedir bu faz tam olarak ne işe yarıyor. Ve hangi kartın kaç faz kullandığını nasıl anlayabilirim

Son düzenleme:
Aorus'un tasarımını beğeniyorum 4080 alacağım gönül ister ki Aorus alayım ama fiyatı çok uçuk. Yurt dışında 29 bin ₺ denk geliyor ama burada en düşük fiyatı 41 bin ₺ çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı