RTX 4080 kablo bağlantıları nasıl yapılmalı?

Afaki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde MSI A850GF güç kaynağı mevcut. 4080'in kablo bağlantılarını nasıl yapmam gerekiyor? NVIDIA'nın gönderdiği kablo sıkıntı çıkarabiliyormuş sanırım. Onun yerine hangi kabloyu almalıyım? İki sorum için cevaplarınızı bekliyorum.
Elimdeki kabloları görsel olarak ekledim. Alttaki 3 kabloda PCI-e ibaresi bulunuyor sanırım üsttekilerle işim yok.

566D2DEC-9470-4B02-AB63-50AC48172F58.jpeg

Bu da şu anda 3070 Ti ile kullanılan kablolar.

945B8173-2F03-4023-BB3E-2F60D396965C.jpeg

PSU'nun arka tarafı da bu şekilde.

psu.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia’nın kablosunu kullanacaksın. Her ucu için birer PCI-E kablosu takılması lazım. Kablo alayım takayım dersen PSU’na uygun kablo bulman çok zor. Her kablo her PSU da kullanılmaz, birebir marka model olarak uyumlu olması lazım.

Nvidia’nın kablosunu kullanacaksın. Her ucu için birer PCI-E kablosu takılması lazım. Kablo alayım takayım dersen PSU’na uygun kablo bulman çok zor. Her kablo her PSU da kullanılmaz, birebir marka model olarak uyumlu olması lazım.
Hocam bir ucunu ekran kartına takacağım da diğer taraftaki 3lü çıkışa hangi kabloları takacağım ? Şu an ekran kartıma takılı olan kabloları mı?

Hocam bir ucunu ekran kartına takacağım da diğer taraftaki 3lü çıkışa hangi kabloları takacağım ? Şu an ekran kartıma takılı olan kabloları mı?
Evet hocam uçlarına ekran kartına takılı olanları takacaksın. Tavsiyem her uca ayrı kablo takman, zaten Nvidia kablosunun poşetinde de nasıl olması gerek gösteriyordur.

Evet hocam uçlarına ekran kartına takılı olanları takacaksın. Tavsiyem her uca ayrı kablo takman, zaten Nvidia kablosunun poşetinde de nasıl olması gerek gösteriyordur.
Psu'ya 3 kablo bağlayıp diğer uçlarını da nvidia yazan kabloya bağalayacağım doğru anladım sanırım. Psu'da yazan VGA1-VGA1-VGA2 yazan yerlere mi takacağım bu kabloları?

Yeni konular

Geri
Yukarı