RTX 4080 sistemde EA FC 24 kasıyor ve donuyor

ataman7

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım oyunda sürekli kasma donma yaşıyorum hem oyun içinde hem ara sahnelerde. PC de RTX 4080 var. Çözümü bilen var mı?

Normal oyun optimizasyon özürlüsü. 4050M ile oyun içinde 175-200 FPS arasında gidip gelirken ara sahne girince 60'a kadar düştüğü oluyor.

En son güncelleme ile optimizasyon sorunu düzeldi. Bende de 4080 var ve 1 ay öncesindeki FC 24 ile şu an oynadığım arasında çok fark var. Hiç kasma, donma takılma falan kalmadı diyebilirim. Ara sahneye girerken çok nadir oluyor ama bir anda fps 150'den 60'a düşerse o takılmayı gözle fark ettiğiniz için bu takılma normal. Oyun ayarları nasıl?

En son güncelleme ile optimizasyon sorunu düzeldi. Bende de 4080 var ve 1 ay öncesindeki FC 24 ile şu an oynadığım arasında çok fark var. Hiç kasma, donma takılma falan kalmadı diyebilirim. Ara sahneye girerken çok nadir oluyor ama bir anda fps 150'den 60'a düşerse o takılmayı gözle fark ettiğiniz için bu takılma normal. Oyun ayarları nasıl?
Çözünürlük 2560x1600
Görüntü modu tam ekran
Yenileme hızı 60hz (değiştirilemiyor)
Kare hizi fps limiti yok
Dikey senk. Açık
Dinamik çözünürlük kapalı
Ara sahne kalitesi yarım kare hizi
Telli saç otomatik
Işleme kalitesi oto
Çim kalitesi oto
Taraftar oto

Hocam ayarlarınızı yapın İlk olarak zaten oyunun optimizasyonu da kötü olduğunu için kasma yapıyor yüksek ihtimalle
Ayarları yaptım sonuç değişmedi :(

Çözünürlük 2560x1600
Görüntü modu tam ekran
Yenileme hızı 60hz (değiştirilemiyor)
Kare hizi fps limiti yok
Dikey senk. Açık
Dinamik çözünürlük kapalı
Ara sahne kalitesi yarım kare hizi
Telli saç otomatik
Işleme kalitesi oto
Çim kalitesi oto
Taraftar oto

Ayarları yaptım sonuç değişmedi :(
Yaptığınız ayarların fotoğrafını atabilir misiniz?

Yaptığınız ayarların fotoğrafını atabilir misiniz?
Ekstra olarak dikey senkronizasyonu kapatın

Yeni konular

Geri
Yukarı