RX 6750XT sistemde EA FC 24 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

adyusuf

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Black 4x8 3200MHz
Ekran kartı
RX 6750XT
Anakart
ASUS TUF Gaming A520M-Plus
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Evet sorun bu herkes normal bir şey gibi bakabilir ama değil. Bilgisayar 4-5 aylık ya var ya yok ama anlamadığım bir problem ile karşı karşıyayım. Bilgisayara bir sürü para saydım ve EA FC 24'te kasıyor ekran kartını vs. güncelledim bir problem yok bilgisayarda ama 144 almak yerine 75 85 civarı FPS alıyor şaka gibi.
Özellikler:
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Ekran kartı: RX 6750XT
RAM: Corsair Vengeance Black 4x8 3200MHz
Anakart: ASUS TUF Gaming A520M-Plus
Yani bu konuyu bilgisayarın kötü olduğundan kaynaklandığını asla düşünmediğim için (ki düşünülemeyecek bir şey) buraya yazdım yoksa grafikleri vs. düşürür hallederdim.

Evet sorun bu herkes normal bir şey gibi bakabilir ama değil. Bilgisayar 4-5 aylık ya var ya yok ama anlamadığım bir problem ile karşı karşıyayım. Bilgisayara bir sürü para saydım ve EA FC 24'te kasıyor ekran kartını vs. güncelledim bir problem yok bilgisayarda ama 144 almak yerine 75 85 civarı FPS alıyor şaka gibi.
Özellikler:
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Ekran kartı: RX 6750XT
RAM: Corsair Vengeance Black 4x8 3200MHz
Anakart: ASUS TUF Gaming A520M-Plus
Yani bu konuyu bilgisayarın kötü olduğundan kaynaklandığını asla düşünmediğim için (ki düşünülemeyecek bir şey) buraya yazdım yoksa grafikleri vs. düşürür hallederdim.
FC 24 için sürücü yayınlamadı AMD. Ayrıca son sürücü ve önceki sorunlu. Herkes crash alıyor. Klasik AMD. Bir an önce kendinizi zorlayıp Nvidia ya geçmelisiniz. Kuş gibi hafif hissedersiniz.

FC 24 için sürücü yayınlamadı AMD. Ayrıca son sürücü ve önceki sorunlu. Herkes crash alıyor. Klasik AMD. Bir an önce kendinizi zorlayıp NVIDIA'ya geçmelisiniz. Kuş gibi hafif hissedersiniz.

NVIDIA'ya geçmem imkansız sayılabilir. Ekran kartımı satar elimden geleni yaparım ama benim ekran kartımı sattığımda alabileceğim hiçbir ekran kartı yok. Yani çoğu 8 GB ve kimse 12 GB altında olan kartları önermiyor sizce ne yapmalıyım?

Üstelik şuna bir göz atın hocam;
1695742303352.png

Yani alabileceğim en iyi ekran kartı şu an 12 GB 3060 ama çok daha kötü bir kart elimdekinden.

NVIDIA'ya geçmem imkansız sayılabilir. Ekran kartımı satar elimden geleni yaparım ama benim ekran kartımı sattığımda alabileceğim hiçbir ekran kartı yok. Yani çoğu 8 GB ve kimse 12 GB altında olan kartları önermiyor sizce ne yapmalıyım?

Üstelik şuna bir göz atın hocam;Eki Görüntüle 1957759

Yani alabileceğim en iyi ekran kartı şu an 12 GB 3060 ama çok daha kötü bir kart elimdekinden.
4060 Ti ileride alırsanız rahat edersiniz. Para biriktirirsiniz. 8 Gb 1080p için yeterli. Nvidia'nın bellek teknolojileri çok ileride AMD'den.

İleride geçme ihtimali çok yüksek ama.
İleride geçtiğinde kartın kas gücü etmeyecek. Technopat sosyalde ve youtube da içerik üreticiler tarafından pompalanan bu vram korkusu yersizdir. 3090 örneğin 24 GB VRAM i varve şuan kaç yıllık kart olmasına rağmen 4K da işi bitmeye başladı (ultra ayarlarda). Saf gücü yetmedikten sonra 12 değil 1000 gb vram i olsun hiç bir işe yaramaz.

Lütfen bu vram konusuna takılmayın. Teknoloji ilerliyor, değişiyor. Artık oyunlar hep yapay zeka ve upscalinge göre oynanacak ve bunda da vram ağırlığı aşırı yok fg biraz vram i arttırsa da örneğin.

Uzun yazmak istedim anlatabilmek için.

Örneğin 8 gb GTx 1080 veya 8 GB bir AMD kartla 8 GB 4000 serisi kartı bir tutamazsanız.

Bu örneğe 7600x işlemcisi ile 3600x işlemcisi kıyaslamasıyla da bakabilirsiniz. Çekirdek sayısı aynı ama devasa ötesi fark var. Böyle düşünün.

@kino 4060 Ti 8 Gb kullanıyor kendisi buradayda size de anlatabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı