RTX 4080 sistemde Rust hata vermeden oyundan atıyor

Maşallah iyi bak o sisteme. Windows 11 bazı oyunlarda hata verebilir ve daha Windows 11 çok yeni. Windows 10'a düşürmen daha iyi olabilir veya işlemci RAM vb. soketler tam oturmamış ya da kırılmış olabilir.

Windows 11 hala stabil değil. Güncellemeler donanımsal uyumsuzluğa neden olabiliyor. Bu da mavi ekran veya sebepsiz kapanmaya neden olabilir. Şuan bir çok güncel donanım Windows 10 uyumlu. Win 11 için çoğu donanım uyumlu değil. Bu manada Windows 10'a sistemi çekmeni öneririm. Geçmeden önce şu yöntemi uygula. Driver pack indir ve tüm sürücüleri güncellesin. Sorun hala devam ediyorsa Windows 10'a geç.

Olayın Windows 11 ile alakası yok çünkü 2 aydır Windows 11 deyim ve bu sorun bugün başladı ve şimdi fark ettim olay sadece Rust'ta değil CS2'de de oluyor. CS2'de ayarları çok yükseğe aldım bir anda oyundan attı ve böyle sıklıkla oyundan atmaya devam ediyor ve bu en çok Rust'ta oluyor.

Ek bilgi olarak bugün monitörden Game Visual bölümünü racing modedan G-SYNC e-Sports moduna aldım ve hata vermeden atma olayları daha da arttı(normalde 2 saatte 1 atıyordu şu an 15 dakikada 1 atıyor)yani durum böyle yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Olayın Windows 11 ile alakası yok çünkü 2 aydır Windows 11 deyim ve bu sorun bugün başladı ve şimdi fark ettim olay sadece Rust'ta değil CS2'de de oluyor. CS2'de ayarları çok yükseğe aldım bir anda oyundan attı ve böyle sıklıkla oyundan atmaya devam ediyor ve bu en çok Rust'ta oluyor.
Hocam Win 10'da kullanırken sıkıntı yoksa hiç geçmeseydiniz keşke büyük ihtimalle yeni bir güncelleme geldi ve oyunlarda çakışıyor Win 10'a geçip denemenizi tavsiye ediyorum. Bundan önce sıcaklıkları kontrol eder misiniz?

Hocam Windows 10'da Steam yüklü değildi ve daha ki bugüne kadar sorun yaşamıyordum (Win 10'da da atmalar oluyor sıcaklık sebebiyle) ama bu olay sıcaklıkla alakalı değil PC'yi yeni açtım yine attı. Ve olayın Windows 11'le alakası olduğunu düşünmüyorum 2-3 aydır Windows 11 deyim fakat bu olay bir anda değişti. Ayrıyeten Windows 11'de daha fazla FPS alıyorum donmalar olmuyor(Windows 10'da oluyordu)ve sebebi bileşen ve sürücülerimin yeni olması daha çok Windows 11'e uyumlu olması diye biliyorum.

Ve hiçbir güncelleme yapmadan, denetlemeden oldu bu olaylar. Sadece bir anda.

CS 2'ye girerken verdiği hataları eklere bıraktım.

Rust'ta da bu hatayı aldım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-24 185317.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-24 185317.png
    70,1 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran görüntüsü 2024-03-24 185303.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-24 185303.png
    106,7 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran görüntüsü 2024-03-24 190723.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-24 190723.png
    72,3 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme: