RTX 4080 Super vs Radeon 7900 XTX

• Konuyu başlatan UCE
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 671
BEN RX 6900 XT Sapphire Nitro kullanıyorum çok memnunum ayrıca işlemcin AMD ise ekstradan performans da oluyor

Evet 7800x3D kullanıyorum sadece yazılım konusunda tedirginim

NVIDIA'nın çoğu oyunda desteği AMD'ye göre daha fazla ayrıca yayın encoderi olarak NVIDIA çok önde sizin yerinizde olsam 4K kullanmayacaksam NVIDIA alırım.

1440 p kullanacağım

Galax 4080 Super 42 bin TL, Sapphire 7900 XTX 42.500 TL açıkçası 7900 XTX daha ağır basıyor VRAM avantajından dolayı ancak AMD'nin driverlarından şüpheliyim
Driverlarda bir sorun yok. Sanırım 6 ay olacak 7900 XT kullanıyorum, son gelen 3-4 güncellemeyi temiz kurulum dahi yapmadan direkt üstüne kurdum. Oyunlarda vs hiçbir sorun almıyorum.

Driverlarda bir sorun yok. Sanırım 6 ay olacak 7900 XT kullanıyorum, son gelen 3-4 güncellemeyi temiz kurulum dahi yapmadan direkt üstüne kurdum. Oyunlarda vs hiçbir sorun almıyorum.
Sanırım sizde Sapphire marka kullanıyorsunuz soğutması nasıl?

Sanırım sizde Sapphire marka kullanıyorsunuz soğutması nasıl?
Bendeki Pulse modeli, yani üst seviye soğutmaya sahip olmamasına rağmen sıcaklıklarından ve fan devrinden gayet memnunum. 70 dereceyi görüyor kart oyunda en fazla. Bundan bir önceki kartım TUF 6800 XT idi, o 72 73 dereceleri görüyordu ve şimdiki kartımın neredeyse 2 katı fan devriyle çalışıyordu.

Pulse soğutma ve sessizlik konusunda beni çok memnun ediyor. Senin baktığın model de Pulse ise pişman etmez. Sadece görüntüsü çok sade ama o kadar da olur. Vapor modelini diyorsan o daha üst segment soğutmaya ve güzel ışıklandırma - görünüme sahip.

Bendeki Pulse modeli, yani üst seviye soğutmaya sahip olmamasına rağmen sıcaklıklarından ve fan devrinden gayet memnunum. 70 dereceyi görüyor kart oyunda en fazla. Bundan bir önceki kartım TUF 6800 XT idi, o 72 73 dereceleri görüyordu ve şimdiki kartımın neredeyse 2 katı fan devriyle çalışıyordu.

Pulse soğutma ve sessizlik konusunda beni çok memnun ediyor. Senin baktığın model de Pulse ise pişman etmez. Sadece görüntüsü çok sade ama o kadar da olur. Vapor modelini diyorsan o daha üst segment soğutmaya ve güzel ışıklandırma - görünüme sahip.

urun bu hocam fiyat makul geldi acikcasi

Vapor gayet güzel bir model, memnun eder. Pulse modeli 4600 TL daha ucuzmuş. Bütçeden kısmak istersen Pulse da üzmez.
4080 ile arasında kaldım. Hocam inanın net karar verebilmiş değilim iki kartın fiyatı da aynı

Geri
Yukarı