RTX 4080 vs RX 7900 XTX

Bütçe
40k - 45k

Hikoshi

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
7900XTX 4K'da daha performanslı. İki kart da birbirine çok yakın. 7900XTX tercih edilebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar, spesifik olarak aşağıda bıraktığım ekran kartlarını modellerini de göz önünde bulunurak karşılaştırabilir misiniz? Hangisi daha iyidir? Neden? Ağırlıklı olarak FPS oyunları oynayacağım ama AAA oyunlarla da aram var o yuzden RT tarzı telnolojiler de ilgili çekiyor arada kaldım.

RTX 4080: Galax GeForce RTX 4080 ST 1-Click OC 16GB incelemesi | 55 özellikler

RX 7900 XTX: Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X incelemesi | 56 özellikler

2K oynayacaksanız RTX4080 4K oynayacaksanız RX 7900 XTX öneririm.

7900XTX 4K'da daha performanslı. İki kart da birbirine çok yakın. 7900XTX tercih edilebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kartı 1080p de kullanacağım oyunlarda stabil 540fps istiyorum o sebepten ama AAA'lerde de oynanabilir ama optimizasyonu en kotu oyunda bile gozumu rahatsız edecek bir fps düşüşü (ekstrem ve kötü optimizasyonlu oyunlarda 60, daha rahat çalışanlarda 144) canımı sıkar açıkcası bu tarz bir pcde. RT açacağım gibi duruyor AAA oyunlarda fsr3 ve dlss3.5 arasında fark olsa bile yine de çok detay bakmadığım sürece gözüm takılır mı bilmiyorum. Fazla detay var açıkcası kafama takılan.

2K oynayacaksanız RTX4080 4K oynayacaksanız RX 7900 XTX öneririm.
İkisi de değil açıkcası 1080p 🙃 bunları gördükçe kendimi sorguluyorum ya bu ekran kartlarına yazık mı ediyorum diye. Ekran 540hz 1080p.

1080P'de kullanacaksan bu tarz güçlü kartlara o kadar ihtiyacın yok en kötü gidip 4070 alsan bile hayli hayli götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı