RTX 4090 alınır mı?

Alınmak veya alınmamak arasında çok kararsızım arkadaşlar.
Videoları editleyip render almak için 13900k ile kullanıyorum ve cidden alınması gereken, alındığında 7-8 yıl oyunlarda, 10 yıl genel kullanımda sizi idare edebilecek bir cihaz.

Eskiyen teknoloji para etmiyor maalesef.

Elektronik bir ürünü elinizde ne kadar uzun tutarsanız, ilerleyen zamanlarda satmaya karar verdiğinizde size geri getireceği para o kadar azalmış oluyor. Ben teknolojiyi uzun süre elimde tutma taraftarı değilim, çok eskimeden elden çıkardığım zaman parasal açıdan yaptığım yatırımın en kötü ihtimalle 2/4 en iyi ihtimalle de 3/4 geri alırım.

Bakış açısı.
Haklısınız ama 5090 çıktığında 4090 yarısı edecek mi.. belki. Bende 3090 var ama 4090'ın 3te biri etmiyor. Yani 4090 alacak gücün varsa, çok da satma planı yapmazsın bence, yani ekonomik gücün var demekki. 5000'ler sağlam çıkarsa 4090 çöp olabilir.

Biraz geç kaldınız. Kart çıkalı 10 ay oldu. Kişisel fikrim tepe model kartları çıkış tarihi ile birlikte alıp bir sonraki nesile kadar kullanmak. Bir sonraki nesilin çıkışına yakın elden çıkartıp yeni gelen nesile geçiş yapmak.

Bugün alsanız, 13 ay sonra 5090 çıkacak.

13 ay mı bekleyecek 5090 için?

Neden alınmasın? 4090 son seviye bir ekran kartı Ti ile birlikte ayrıca bir kullanım performansı sunacaktır. Bu ekran kartını düşündüğüne göre sistemin işlemcin vs bir o kadar iyi olmak zorunda ki darboğaz yaşama ihtimalin olmasın. Bütçen var ise al pişman olacak bir ekran kartı değil sonuçta gerek bile yok bence konu açmaya ha tabii alternatif ekran kartı sunarsın tercih o zaman değişir.

Böyle bir öneride bulunmadım.

Bir sonraki nesilin çok uzak olmadığını belirttim. Yorum, konu sahibinin kendisine kalmış, ben herhangi bir tavsiyede bulunmadım.

Konu sahibi düşünüp kendisi karar verecektir.

Dostum NVIDIA 5000 serisi için en az 2025'tedi. Yani yapılan alımlar ve sunumlardan bu çıkartıldı. Bu da 1.5 sene demek. Konu sahibi düşünemiyor, adama 2 kere monitörün ne dedim. Büyük ihtimalle trolleniyoruz zaten. Maksat gece muhabbeti.

Hangi 4K peki? Dost çok inandırıcı gelmiyorsun bana. Bilgisayarın nedir?

Dostum NVIDIA 5000 serisi için en az 2025'tedi. Yani yapılan alımlar ve sunumlardan bu çıkartıldı. Bu da 1.5 sene demek. Konu sahibi düşünemiyor, adama 2 kere monitörün ne dedim. Büyük ihtimalle trolleniyoruz zaten. Maksat gece muhabbeti.

Hangi 4K peki? Dost çok inandırıcı gelmiyorsun bana. Bilgisayarın nedir?

4K kanka monitörüm.

4K kanka mönim.

ASUS 41.5" ROG Swift OLED PG42uq 0.1ms 138Hz HDMI, DisplayPort G-Sync 4K 10bit Gaming monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı