RTX 4090 sistemde aniden sesler ve ekran gitti

ughilus

Hectopat
Daha fazla  
Sistem: RTX 4090 R9 7950x3D oyun oynarken aniden ses kesildi ekran dondu ve gitti kasa hala açıktı kasanın tuşuyla kapatıp tekrar açtım şu an sorunsuz gibi. Sebebi nedir acaba?

Sistem: RTX 4090 R9 7950x3D oyun oynarken aniden ses kesildi ekran dondu ve gitti kasa hala açıktı kasanın tuşuyla kapatıp tekrar açtım şu an sorunsuz gibi. Sebebi nedir acaba?
Ram ve Depolama testi yapmanızı öneririm eğer yakın zamanda Windows klasöründen bir dosya sildiysen CMD yi yönetici olarak çalıştırıp ' sfc /scannow ' komutunu gir.

Böyle oldu.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    45 KB · Görüntüleme: 26
Sistem özellikleriniz nedir ? Kaç slot ram kullanıyorsunuz ?

Muhtemelen sorunun düzeldi eğer bir daha olursa muhtemelen bilgisayarında virüs vardır ve sistem dosyalarından bazılarını siliyordur detaylı bir virüs taraması yap virüs çıkarsa ne yapacağını biliyorsun eğer virüs çıkmazsa depolama ve RAM testi yap dediğim gibi.

Sistem özellikleriniz nedir? Kaç slot RAM kullanıyorsunuz?

2 tane 16 GB RAM var.

Muhtemelen sorunun düzeldi eğer bir daha olursa muhtemelen bilgisayarında virüs vardır ve sistem dosyalarından bazılarını siliyordur detaylı bir virüs taraması yap virüs çıkarsa ne yapacağını biliyorsun eğer virüs çıkmazsa depolama ve RAM testi yap dediğim gibi.

Kaspersky kullanıyorum şimdi tarama yaptım tehdit bulunamadı diyor. Yine de bilgisayarı sıfırlamalı mıyım sizce.

Son düzenleme:
2 tane 16 GB RAM var.

Kaspersky kullanıyorum şimdi tarama yaptım tehdit bulunamadı diyor. Yine de bilgisayarı sıfırlamalı mıyım sizce.
Memtest stabilite testi yapmanızı öneriyorum. Donanım sorunu gibi geldi bana. Ram expo uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Memory kısmını 1 saat kadar test edin. Kırmızı uyarı çıkarsa buradan bildirin.
Ekran görüntüsü 2024-03-18 231459.png

Memtest stabilite testi yapmanızı öneriyorum. Donanım sorunu gibi geldi bana. RAM EXPO uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Memory kısmını 1 saat kadar test edin. Kırmızı uyarı çıkarsa buradan bildirin.
Eki Görüntüle 2144512

Hangi seçenekleri seçmem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1710795960736.png
    1710795960736.png
    147,4 KB · Görüntüleme: 20
Kaçlı priz kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız kaç adet elektronik alet takılı. Bu durumda kullandığınız priz çok önemli. Dandik üçlü prizler bakır kablo yerine alüminyum alaşımlı oluyor bu da çok watt geçiremiyor bu durum cihazları bozabilir.

En çok watt geçiren, elektrik direnci en az olan 3x1.5 kablolu üçlü priz almanız lazım. Ama aldığınız ürünün orjinal olduğunu bilmelisiniz. Üçlü prizi Amazon satıcılı, Vatan bilgisayar satıcılı yerlerden almanızı öneririm. Trendyol, Hepsiburada satılan üçlü prizlerin bir çoğu replika yarısı bakır kablo yarısı alüminyum çıkabilir. Ucuzluğuna kapılıp kablo almayın.

Son düzenleme:
Kaçlı priz kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız kaç adet elektronik alet takılı. Bu durumda kullandığınız priz çok önemli. Dandik üçlü prizler bakır kablo yerine alüminyum alaşımlı oluyor bu da çok watt geçiremiyor bu durum cihazları bozabilir.

En çok watt geçiren, elektrik direnci en az olan 3x1.5 kablolu üçlü priz almanız lazım. Ama aldığınız ürünün orjinal olduğunu bilmelisiniz. Üçlü prizi Amazon satıcılı, Vatan bilgisayar satıcılı yerlerden almanızı öneririm. Trendyol, Hepsiburada satılan üçlü prizlerin bir çoğu replika yarısı bakır kablo yarısı alüminyum çıkabilir. Ucuzluğuna kapılıp kablo almayın.
Hocam sakin :) arkadaş önce bir donanımları test etsin. Sonra prizden şüpheleniriz.

Hangi seçenekleri seçmem gerekiyor.
Memory kısmından start diyebiliriz.

Geri
Yukarı