RTX 4090 ve i9-13900KF Sisteme RAM, PSU ve Soğutucu Önerisi

Bütçe
20.000 TL

erkanlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Aşağıdaki notları göz önüne aldığınızda bu sistem için RAM, PSU, soğutucu ve termal macun önerileriniz nedir?

Ekran Kartı: ASUS TUF RTX 4090 (OC)
İşlemci: i9-13900KF
Anakart: ASUS TUF Z790-PLUS WiFi D4
SSD: Samsung 980 PRO 2 TB
Kasa: Corsair 5000D

Notlar:
  • Sistemi oyun geliştirme, grafik programlama gibi yüksek işlem gücü gerektiren amaçlar için kullanacağım.
  • Anakartın desteklediği ölçüde SSD eklemesi yapabilirim.
  • 64 GB RAM almayı düşünüyorum, gerektiğinde 128 GB'ye yükseltebilirim.
  • ATX 3.0 PSU kullanmayı düşünüyorum.

Merhaba,
Aşağıdaki notları göz önüne aldığınızda bu sistem için RAM, PSU, soğutucu ve termal macun önerileriniz nedir?

Ekran Kartı: ASUS TUF RTX 4090 (OC)
İşlemci: i9-13900KF
Anakart: ASUS TUF Z790-PLUS WiFi D4
SSD: Samsung 980 PRO 2 TB
Kasa: Corsair 5000D

Notlar:
  • Sistemi oyun geliştirme, grafik programlama gibi yüksek işlem gücü gerektiren amaçlar için kullanacağım.
  • Anakartın desteklediği ölçüde SSD eklemesi yapabilirim.
  • 64 GB RAM almayı düşünüyorum, gerektiğinde 128 GB'ye yükseltebilirim.
  • ATX 3.0 PSU kullanmayı düşünüyorum.

@NYTMARE öneriniz için teşekkürler.

MPG serisi "ATX 3.0 Compatible" iken MEG serisi "ATX 3.0 Ready" olarak belirtilmiş. İki seri de "PCIe 5.0 Ready" ve 16 pin bağlantı içeriyor.

İki seri arasındaki bu fark tam olarak nedir?

@NYTMARE öneriniz için teşekkürler.

MPG serisi "ATX 3.0 compatible" iken MEG serisi "ATX 3.0 ready" olarak belirtilmiş. İki seri de "PCI-e 5.0 ready" ve 16 pin bağlantı içeriyor.

İki seri arasındaki bu fark tam olarak nedir?

2 güç kaynadı da özellik olarak aynı ama aralarında Gold ve platin sertifikası farkı var bu arada niye DDR5 yerine DDR4 bir anakart tercih ettin bende şu an fark ettim.

2 güç kaynadı da özellik olarak aynı ama aralarında Gold ve platin sertifikası farkı var bu arada niye DDR5 yerine DDR4 bir anakart tercih ettin bende şu an fark ettim.

Teşekkürler. Bütçe nedeniyle DDR4 seçmek zorunda kaldım. Gerektiğinde SSD ve RAM eklemesi yapmam gerekecek. DDR5 RAM fiyatları yüksek olduğu için aradaki farka ekleme yapmak daha mantıklı geldi.

Geri
Yukarı