RTX 5080 ekran kartı beklenir mi?

911x

Zeptopat
Daha fazla  
Bu yılın ağustos ayında PC toplamayı planlıyorum. Ekran kartı ve işlemci hariç tüm donanımlar hazır. 4080 Super ekran kartı almayı planladım. Öncesinde sonra 2025 ilk yarıda 5080 ekran kartının cıkacagını öğrendim. Sizce 5-6 ay daha bekleyip Ryzen 9000 serisi ve 5080 serisi almak mantıklı mı?

Not: Bilgisayarı sadece oyun için topluyorum, su an elimde PC yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yılın ağustos ayında PC toplamayı planlıyorum. Ekran kartı ve işlemci hariç tüm donanımlar hazır. 4080 Super ekran kartı almayı planladım. Öncesinde sonra 2025 ilk yarıda 5080 ekran kartının cıkacagını öğrendim. Sizce 5-6 ay daha bekleyip Ryzen 9000 serisi ve 5080 serisi almak mantıklı mı?

Kral altüstü oyun oynayacaksın. Gerek yok uçuk rakamlar vermeye. Sen al 4080'i o seni yıllarca götürür. Napacaksın 5000 serisini atom mu parçalayacaksın sanki.

Ya hocam :D siz yayıncı mısınız :D sizler film yapım şirketinin animasyon ve grafik üreticisi misiniz? Kasmayın bu kadar ya, yok 6000 serisini bekle. Alt tarafı oyun oynayacaksın piyasada birçok güçlü modern kartlar var. Git al bir tanesini bak keyfine.
Boş yorum olmuş 2 yıl sonra çıkacak bir donanımı bekliyorummusum gibi yorum yapmıssın. Almışken en iyisini almak her zaman daha iyidir benim görüşümce

Kral altüstü oyun oynayacaksın. Gerek yok uçuk rakamlar vermeye. Sen al 4080'i o seni yıllarca götürür. Napacaksın 5000 serisini atom mu parçalayacaksın sanki.
Bütçe sorunum yok. Ayrıca herkes neden alt üstü oyun oynayacaksın yazıyor onu anlamadım. İş için alıcam deseydim bu seferde "4090 fazlasıyla işini görür al geç" diyecektiniz. Çekememezlik bu resmen. Kedi ciğer ilişkisi hesabı.

Son düzenleme:
Boş yorum olmuş 2 yıl sonra çıkacak bir donanımı bekliyorummusum gibi yorum yapmıssın. Almışken en iyisini almak her zaman daha iyidir benim görüşümce

Bütçe sorunum yok. Ayrıca herkes neden alt üstü oyun oynayacaksın yazıyor onu anlamadım. İş için alıcam deseydim bu seferde "4090 fazlasıyla işini görür al geç" diyecektiniz. Çekememezlik bu resmen. Kedi ciğer ilişkisi hesabı.
Boş yorum olmuş diyebiliyorsan az çok karakterini gösterdin dostum. Zaten iki kişi yorumunu saygı çerçevesinde bilgisini sunarak belirtmiş iki kişiye de karşı çıkmışsın. Maalesef dostum maalesef, burada istediğin cevabı istediğin egoyu kasmana kimse yardımcı olmaz. Yorumda bulunmayan çoğu kişide bu yüzden etkileşim göstermemiş.

Çekememezlik demişsin :D seni tanımam etmem banane saçma yani, açtığın konu da saçma düşüncelerinde saçma sana yardımcı olmak için yorum yazanlara verdiğin cevaplarda saçma.

Almışken en iyisini almak her zaman daha iyidir benim görüşümce.
Her şeyi çok iyi biliyorsan dostum ne diye konu açıyorsun o zaman. İnsanlar istediğin cevabı vermeyince de saygısızlık yapıyorsun.

Aceleniz yoksa ve bütçe sorun değilse beklemekte fayda var zira Nvidia'nın RTX 5000 serisiyle birlikte ne gibi yeni teknolojiler ile çıkageleceği belli olmaz sonradan pişmanlık yaşamamak için beklemek daha mantıklı.

Son düzenleme:

Uzun yıllar götürecek yenilikçi bir bilgisayar almayı düşünüyorsan bekleyebilirsin ama bence fiyatları pek uygun olmayacak:D

Boş yorum olmuş diyebiliyorsan az çok karakterini gösterdin dostum. Zaten iki kişi yorumunu saygı çerçevesinde bilgisini sunarak belirtmiş iki kişiye de karşı çıkmışsın. Maalesef dostum maalesef, burada istediğin cevabı istediğin egoyu kasmana kimse yardımcı olmaz. Yorumda bulunmayan çoğu kişide bu yüzden etkileşim göstermemiş.

Çekememezlik demişsin :D seni tanımam etmem banane saçma yani, açtığın konu da saçma düşüncelerinde saçma sana yardımcı olmak için yorum yazanlara verdiğin cevaplarda saçma.

Her şeyi çok iyi biliyorsan dostum ne diye konu açıyorsun o zaman. İnsanlar istediğin cevabı vermeyince de saygısızlık yapıyorsun.
Aynen boş yorumlara devam ediyorsun. Senin üslubun nasılsa aynı şekilde cevap aldın benden:)
İki kişi bilgisini sunarak yorum yapmıs ikisinede karşı çıkmıssın demişsin. Okudugunu anlamakta problem çekiyorsun muhtemelen. İkinizde aynı yorumu yapmıssınız ve ortada teknolojiyle alakalı hiç bir bilgi unsuru yok. Son olarak eğer açtığım konu sana saçma geliyorsa veya ilgi alanın dışındaysa konuya yorum yaparak boş yaptıgını kendi ağzınla tasdik etmiş oldun. Yani kıssadan hisse boş yorum yapmayı bırak artık :)

Uzun yıllar götürecek yenilikçi bir bilgisayar almayı düşünüyorsan bekleyebilirsin ama bence fiyatları pek uygun olmayacak:D
5080 in 4090 dan daha performanslı olacağı öngörülüyor. 70 veya 80.000 TL aralığında çıksa cidden beklediğime değdi diyebilirim:)

5080'in 4090'dan daha performanslı olacağı öngörülüyor. 70 veya 80.000 TL aralığında çıksa cidden beklediğime değdi diyebilirim:)

Bence de beklemene değer internette 3090 ve 4090 arasındaki fark aşırı derece fazla yeni çıkan versiyonlar çok daha güçlü oluyor o yüzden güncel kalmak önemli bende 4070SUPER var resmen 3090la aynı performansı veriyor üstelik 150watt daha az güç kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı