RTX ekran kartı önerisi

Şu anki sistem özelliklerim:
16 GB RAM.
Gigabyte H310M anakart.
i5-8400 CPU.
GTX 1050 Ti ekran kartı.

Oyun oynamak dışında kullandığım ya da ileride kullanacağım uygulamalar:
Unity, Blender, DaVinci Resolve, Unreal 5.

Aklımda olanlar şu ikisi.

Öncelikle RTX 3050 alabileceğin en kötü fiyat performansı sunan RTX ekran kartı.
Ve eğer RTX 3060 almayı düşünüyorsan işlemciyi yükseltmek gerekiyor ve Zotac ,inno3D gibi markalardan uzak durun derim.
Ayrıca bütçe nedir?

Öncelikle RTX 3050 alabileceğin en kötü fiyat performansı sunan RTX ekran kartı.
Ve eğer RTX 3060 almayı düşünüyorsan işlemciyi yükseltmek gerekiyor ve Zotac ,inno3D gibi markalardan uzak durun derim.
Ayrıca bütçe nedir?
Neden uzak dursun? İlla MSI Gaming X gibi pahalı markalara mı fahiş fiyatlar bayılsın?

Gereği yok, Zotac, inno3D, Gainward, PNY gibi markalarda da güvende olacaktır.

Şu anki sistem özelliklerim:
16 GB RAM.
Gigabyte H310M anakart.
i5-8400 CPU.
GTX 1050 Ti ekran kartı.

Oyun oynamak dışında kullandığım ya da ileride kullanacağım uygulamalar:
Unity, Blender, DaVinci Resolve, Unreal 5.

Aklımda olanlar şu ikisi.
i7 9. nesil işlemci alıp rtx 2060 takmanı öneririm

Bütçe nedir, o paraya sıfır 4060 alman daha iyi olur.
10 bin civarında bütçem var. 4000 serisindekilerin fiyatına hiç bakmadım, hem tartışmalılar hem de çok pahalılardır diye.

Hocam mantıklı da, şu an hiç öyle bi' işe girecek durumda değilim maalesef.

O zaman 2. elden RTX2060 bulun. Sakın Rtx 3050 almak gibi bir hata yapmayın.
2. el de sıkıntılı benim için, garantisi falan yok. O yüzden hiç o işe girişmek istemiyorum.
4060 ile absürt bir dar boğaz olmuyorsa, ileride de işlemciyi değiştirmeyi düşünmüyorum değil, ona yönelebilirim.
Eğer oluyorsa da şu sizin attığınız şeyi tekrar düşüneceğim.

Son düzenleme:

Bunu alın geçin, darboğaz olacaktır ama işlemci yükselteceğinizi söylüyorsunuz daha aşağısına bakmanıza gerek yok. Oyunlarda dlss ve diğer ayarlarla darboğazı aşmaya çalışırsınız, bir süre idare edin.

Geri
Yukarı