RTX gerçekten gerekli mi ve abartılan bir teknoloji mi?

Atmosferi güzelleştiriyor fakat ilk başta açık oynayıp sonradan kapalı oynarsam fark etmem heralde. Hikaye oyunuysa ve açık dünyası sınırlıysa o zaman açılmalı bence, özellikle geceyse ve ışık veren lambalar varsa.

YouTuber'lar sayesinde ünlü olan söğüşleme teknolojisi sponsorlarla ünlü oldu zaten.

Aslında oyunlar RT ile daha iyi gözüküyor fakat sırf RT için hariçten 3-4 bin lira verilmez ne bileyim.

RT bence güzel, oyuna farklı hava katan bir teknoloji ama kim açabiliyor ki? 3000 serisi kartı olanlar her oyunda doya doya kullanabiliyor mu bunu? AMD kartlarda zaten iki kat düşüyor performans RT açınca. Yani piyasadaki en güçlü kartları alanlar için güzel teknoloji, ki çok daha fazla gelişecek. Ama ortalama kartlar kullananlar için ben açıkçası çok bir anlam ifade ettiğini düşünmüyorum. Getirisi götürüsünden daha fazla şu an bu kartlar için.

Herkes yine uzanamadığı ciğeri mundar etmiş :D
Gerçekten böyle olmuş:) rt ye boş demek saçmalık.

RT bence güzel, oyuna farklı hava katan bir teknoloji ama kim açabiliyor ki? 3000 serisi kartı olanlar her oyunda doya doya kullanabiliyor mu bunu? AMD kartlarda zaten iki kat düşüyor performans RT açınca. Yani piyasadaki en güçlü kartları alanlar için güzel teknoloji, ki çok daha fazla gelişecek. Ama ortalama kartlar kullananlar için ben açıkçası çok bir anlam ifade ettiğini düşünmüyorum. Getirisi götürüsünden daha fazla şu an bu kartlar için.
Işte bu yüzden dlss ile kullanılıyor. Zaten ray traced ultranın da ultrası grafik isteyen kişiler için öyle orta segment ekran kartlarında kullanıyorsan dlss e mahkumsun.

Geri
Yukarı