RTX, GTX ve RX arasındaki farklar nedir?

Bütçe
Maximum 5500
RTX'in anlamı: RTX olan kartlar yani ışın izleme teknolojisi.

@B 52 Stratofortress dediği doğru olan. Basitçe açıklarsam; GTX kartlarla da ışın izleme teknolojisini kullanabilirsin fakat Tensor çekirdekleri olmadığından ciddi performans düşüşü yaşarlar. RTX kartlarda bu çekirdekler ışın izleme yükünün bir kısmını aldığı için kalan çekirdekler (kas gücü) genel performansa daha çok odaklanır.

GTX NVIDIA ekran kartlarına bir ara verdiği bir ad RX işe AMD tarafından kullanılıyor RTX işe hem bir teknoloji hem de seri ismi.

Ben bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bilgisayarın aynısından kuzenime de toplayacağız. İtopya'dan toplayacağız bu arada. Ekran kartı kısmına gelince tutturdu RTX ekran kartı alalım diye. RTX ekran kartları da pahalıymış. Ben de dedim GTX veya RX alalım diye. Bu ekran kartları arasındaki farklar ne?

Bu arada işlemciyi ya Ryzen 5 1600 ya i3 10. nesil ya da Ryzen 3 2200G alacağız. Ama fiyat düşerse i5 10. nesil alacağız.

RTX: Ray Tracing yani ışık izleme teknolojisi var. Bu mod sayesinde oyunların görüntüsü gerçeğe daha yakın gözüküyor.

GT NVIDIA'nın giriş seviyesi ekran kartı olarak geçiyor.
GTX üst seviye olarak geçiyor.

RX AMD tarafındaki ekran kartı ( bunlarda yazılımsal hatalar vardı WattMan gibi...)

Asus monitor sıfır uygun fiyatlı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210224_232132_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210224_232132_com.android.chrome.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı