RTX için RTX ekran kartı kesinlikle gerekli mi?

talhauyuk

Centipat
Daha fazla  
İnternette bir ara haber karşıma çıkmıştı, RTX özelliğinin GTX serisi kartlarda kullanılabileceği hakkında ama geçmiştim haberi. Bu olayın doğruluğu nedir? Veya kullanılabiliyorsa bu bir çeşit sürücü ile mi ?

1660'larda açılabiliyor. 1650 hakkında bir bilgim yok ama mobil versiyonunda açılamıyor. Muhtemelen masaüstü versiyonunda da açılamıyordur.

Not: RTX serisinde ekstra donanım olduğu için çok daha performanslı. RTX serisi bir kartın yoksa istediğin performansı alamazsın. (Nvidia)

İnternette bir ara haber karşıma çıkmıştı, RTX özelliğinin GTX serisi kartlarda kullanılabileceği hakkında ama geçmiştim haberi. Bu olayın doğruluğu nedir? Veya kullanılabiliyorsa bu bir çeşit sürücü ile mi?

RTX RT çekirdeklerini kullanır ve bu çekirdekler GTX kartlarda yoktur işlem CUDA çekirdeklerine bir yöntemle yüklense bile çok fazla FPS kaybı yaşanacaktır.

Tensor çekirdekleri olması lazım en iyi performans için. Bu da RTX 2000/3000 ile RX 6000 serisinde bulunuyor. Diğer kartlarda denenebilir ama ya açılmayacaktır ya da kayıp muazzam olacaktır.

Hem Ray Tracing çok abartılmış bir teknolojidir kimse kusura bakmasın, sahte ışıklar becerikli developerların elinde görsel şölen yaratıyor hala. 3 aydır 6600 XT kullanıyorum "oh Ray Tracing ne güzelmiş, açık kalsın" dediğim oyun olmadı.

Tensor çekirdekleri olması lazım en iyi performans için. Bu da RTX 2000/3000 ile RX 6000 serisinde bulunuyor. Diğer kartlarda denenebilir ama ya açılmayacaktır ya da kayıp muazzam olacaktır.

Hem Ray Tracing çok abartılmış bir teknolojidir kimse kusura bakmasın, sahte ışıklar becerikli developerların elinde görsel şölen yaratıyor hala. 3 aydır 6600 XT kullanıyorum "oh Ray Tracing ne güzelmiş, açık kalsın" dediğim oyun olmadı.
Asla gerek duymuyorum aynı şekilde. Çok da gerekli bir teknoloji değil. :D

Asla gerek duymuyorum aynı şekilde. Çok da gerekli bir teknoloji değil. :D

Control oyunundaki camdan yansımayı sevmiştim ama yine feda ettiğimiz FPS aldığımız görselliğe değmiyor. Biraz daha ekmek yemesi lazım teknolojinin. DLSS, FSR falan da bir yere kadar RT açacak adam görselliğe doymak ister neden çözünürlüğünü ve görüntü kalitesini bozdursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı