Çözüldü RTX özelliğini kullanabilmek RTX serisi ekran kartı mı gerek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Eray

Hectopat
Arkadaşlar benim RTX konusunda kafama takılan bir şey var. Bu RTX özelliğini kullanabilmek için sadece RTX 2060 gibi, RTX serisi ekran kartı mı kullanmamız gerekiyor?
Yoksa GTX 1660 Ti ile de kullanabiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır RTX serisinden bir karta ihtiyacın yok. Ama bu Ray Tracing olayını yapabilmek için RTX serisinin içinde RT çekirdekleri bulunuyor ve normal bir ekran kartına oranla daha performanslı çalışıyor.
Hayır RTX serisinden bir karta ihtiyacın yok. Ama bu Ray Tracing olayını yapabilmek için RTX serisinin içinde RT çekirdekleri bulunuyor ve normal bir ekran kartına oranla daha performanslı çalışıyor.

Çözüm
Arkadaşlar benim RTX konusunda kafama takılan bir şey var. Bu RTX özelliğini kullanabilmek için sadece RTX 2060 gibi, RTX serisi ekran kartı mı kullanmamız gerekiyor?
Yoksa GTX 1660 Ti ile de kullanabiliyor muyuz?

RTX ray traycing teknolojisidir yani ışın izleme. Bu özellik sayılı oyunda var. Benim görüşüm RTX için erken NVIDIA göz boyamak için yapıyor ama RTX kartları performansı içinde alabilirsiniz.

1660 ve ustü kartlarda NVIDIA RTX özelliğini zayıf olarak veriyor ama çok zayıf, NVIDIA zaten insanlar RTX kartlara geçsin diye böyle bir yazılımsal destek verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş bir teknoloji demosu, zaten güzel oyunlarda güzelliği gözlerimi kör ediyor seviyesine getirmiyor. Şu ana kadar işe yaradığı oyunlar Quake 2 ve gelince Minecraft.

Görsellikten önce akıcılığa önem verdiğim için Nvidia CEO'sununda dediği gibi delilik yapıp RTX almayacağım.

Geri
Yukarı