RTX teknolojisi oyunlarda çok fark ediyor mu?

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
Bildiğiniz gibi RTX (Ray Tracing) teknolojisi bir süredir hayatımızda. An itibarıyla RTX özelliği olan bir karta sahip değilim. Bildiğim kadarıyla bu teknoloji yansımaları, ışığı vs. daha gerçekçi hale getiriyor. Sizce bu teknoloji o kadar önemli mi? RTX olmazsa olmaz bir teknoloji mi? Bu ayarın açık ve kapalı olması arasında büyük fark oluyor mu? Görüşleri bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz gibi RTX (Ray Tracing) teknolojisi bir süredir hayatımızda. An itibarıyla RTX özelliği olan bir karta sahip değilim. Bildiğim kadarıyla bu teknoloji yansımaları, ışığı vs. daha gerçekçi hale getiriyor. Sizce bu teknoloji o kadar önemli mi? RTX olmazsa olmaz bir teknoloji mi? Bu ayarın açık ve kapalı olması arasında büyük fark oluyor mu? Görüşleri bekliyorum.

Şu ana kadar sadece Forza Horizon 5 oynadım gerçekten hiç fark görmedim.

İsterseniz RT açık/kapalı görsel bırakabilirim.

Bazı firmalar Ray Tracing'i çok iyi entegre edebiliyorlar kendi ürünlerine. Firmaya göre değişiyor Ray Tracing kalitesi diye biliyorum. Olmazsa olmaz bir teknoloji evet. Böyle gelişmeler ile teknolojinin ne denli ilerlediğini görebiliyoruz. Elinin altında böyle bir teknoloji bulundurmayı istemek, buna para verip vermemek sana kalmış hocam ona karışamayız.

Olmazsa olmaz bir teknoloji değil bana kalırsa. 3060 Ti alıp farklı bir 3060 Tİ almak için iade ettim 1 gün içinde sadece 1 oyunda deneyebildim RT teknolojisini. Gerçekten hoş görüntüler veriyor ancak performansın içinden geçiyor DLSS açılmazsa. Kısacası olmazsa olmaz değil ancak hoş bir görüntü katıyor oyuna.

Şu ana kadar sadece Forza Horizon 5 oynadım gerçekten hiç fark görmedim.

İsterseniz RT açık/kapalı görsel bırakabilirim.
Forza ile ben de denemiştim diye hatırlıyorum. Pek düzgün çalışmıyor sanki fark görememiştim ben de.

Olmazsa olmaz bir teknoloji değil bana kalırsa. 3060 Ti alıp farklı bir 3060 Tİ almak için iade ettim 1 gün içinde sadece 1 oyunda deneyebildim RT teknolojisini. Gerçekten hoş görüntüler veriyor ancak performansın içinden geçiyor DLSS açılmazsa. Kısacası olmazsa olmaz değil ancak hoş bir görüntü katıyor oyuna.

Forza ile ben de denemiştim diye hatırlıyorum. Pek düzgün çalışmıyor sanki fark görememiştim ben de.
Evet hocam benim arabanın camlarında bozukluk dahi yapmıştı.

Geri
Yukarı