RTX2060 CS:GO FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

AKU17

Decapat
Merhabalar. Daha 1 hafta önce aldığım RTX 2060'lı bilgisayarda 2 gün öncesine kadar 200 FPS altına inmezken son 2 gündür birdenbire sabit 30 FPS almaya başladım. Nasıl çözebilirim bu durumu?
Ekran 144Hz FHD.
10. nesil i7 işlemci.
16 GB RAM var PC'nin içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia denetim masasında CS:GO'ya gelip yüksek performanslı Nvidia ekran kartı'nı seçin.
Ayarlar şuan fotoğraftaki şekilde
Virüs taraması yapın MSI afterburnereden değerleri atın.
Monster kontrol merkezinden direkt bu değerleri aldım. Ekran kartı kullanılmadığı için şuan %0 gösteriyor herhangi bir oyunu açıp ekran kartı kısmını tekrar yükleyeceğim şimdi.

Dosya Ekleri

• 16027602743167965271455419636081.jpg
    16027602743167965271455419636081.jpg
    200,9 KB · Görüntüleme: 38
  • a.png
    a.png
    331,2 KB · Görüntüleme: 33
  • b.png
    b.png
    337,2 KB · Görüntüleme: 23
  • c.png
    c.png
    331,9 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Onu nasıl kontrol edeceğimi söyleyebilir misiniz? Hangisinin devrede olduğunu nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum çünkü.

Çoklu CPU kullanımı açıksa ve ısınma sorunu bulunmuyorsa geriye tek seçenek RTX 2060'ın yerine UHD630'un çalışması kalır. Sorunu UHD 630'u tamamen devre dışı bırakarak çözebiliriz ancak bu pil tüketimini arttırır. Ya da NVIDIA denetim masasından bu sorunu çözebiliriz maddeler şeklinde yazıyorum.
  • NVIDIA denetim masasını açın.
  • 3D ayarlarının yönetilmesine tıklayın.
  • Gelen menüde program ayarlarına gelin.
  • Ekle menüsüne tıklayarak CS:GO'nun Steam'daki dosya konumuna gidin ve CS:GO'yu seçip programa ekleyin.
  • Ardından "bu program için kullanılan grafik işlemciyi seçin" menüsünden RTX 2060'ı seçin.
  • Böyle bir menü yok ise "bu program için ayarları belirleyin bölümünde bulunan "CUDA- GPU'lar" bölümünde bulunan bulunan kutucuğa tıklayın ve RTX 2060'ı seçin.
Umarım bu yazdıklarım sorununuzu çözer. Daha kolay bir yöntem var ise belirtebilirsiniz. Arkadaşım benzer sorun yaşamıştı ve böyle çözmüştük.

Çoklu CPU kullanımı açıksa ve ısınma sorunu bulunmuyorsa geriye tek seçenek RTX 2060'ın yerine UHD630'un çalışması kalır. Sorunu UHD 630'u tamamen devre dışı bırakarak çözebiliriz ancak bu pil tüketimini arttırır. Ya da NVIDIA denetim masasından bu sorunu çözebiliriz maddeler şeklinde yazıyorum.
  • NVIDIA denetim masasını açın.
  • 3D ayarlarının yönetilmesine tıklayın.
  • Gelen menüde program ayarlarına gelin.
  • Ekle menüsüne tıklayarak CS:GO'nun Steam'daki dosya konumuna gidin ve CS:GO'yu seçip programa ekleyin.
  • Ardından "bu program için kullanılan grafik işlemciyi seçin" menüsünden RTX 2060'ı seçin.
  • Böyle bir menü yok ise "bu program için ayarları belirleyin bölümünde bulunan "CUDA- GPU'lar" bölümünde bulunan bulunan kutucuğa tıklayın ve RTX 2060'ı seçin.
Umarım bu yazdıklarım sorununuzu çözer. Daha kolay bir yöntem var ise belirtebilirsiniz. Arkadaşım benzer sorun yaşamıştı ve böyle çözmüştük.
Bu seçiliydi

Dosya Ekleri

• 16027620911339063065282027511131.jpg
    16027620911339063065282027511131.jpg
    211,7 KB · Görüntüleme: 36

Aşağıda bulunan CUDA- GPU'lar seçeneğinin karşısındaki kutucuğu da RTX 2060 olarak işaretlere misiniz? Ayrıca dikey senkronizasyon açık olabilir mi oyunda bir bakar mısınız çünkü FPS'in 30'a sabitlendiğinden bahsetmişsiniz. Bunun sebebi RTX 2060'ın çalışmaması (öyle tahmin ettiğimiz için) dikey senkronizasyonun oyun içinde açık olmasından kaynaklanıyor da olabilir.

Aşağıda bulunan CUDA- GPU'lar seçeneğinin karşısındaki kutucuğu da RTX 2060 olarak işaretlere misiniz? Ayrıca dikey senkronizasyon açık olabilir mi oyunda bir bakar mısınız çünkü FPS'in 30'a sabitlendiğinden bahsetmişsiniz. Bunun sebebi RTX 2060'ın çalışmaması (öyle tahmin ettiğimiz için) dikey senkronizasyonun oyun içinde açık olmasından kaynaklanıyor da olabilir.
bu şekilde şuan yani her türlü 2060 ı kullanıyor.

Dosya Ekleri

• e.png
    e.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 44
bu şekilde şuan yani her türlü 2060 ı kullanıyor.
dikey eşitleme de devre dışı kontrol ettim şuan
dikey eşitleme de devre dışı kontrol ettim şuan
az önce fps_max 0 komutunu yazdıktan sonra ana ekranında 300 küsür fps göstermeye başladı ama basit eğlence moduna girip denemeye çalıştığım zaman oyuna bağlanamadım bu sefer oyun dondu anlam veremedim neden böyle oluyor.

Dikey eşitleme de devre dışı kontrol ettim şu an.

Windows arama bölümüne Xbox DVR yazıp devre dışı bırakır mısınız?

Ayrıca oyunda güç tasarrufu modu açıksa onu da kapatmayı deneyebilirsiniz.
Az önce FPS_MAX 0 komutunu yazdıktan sonra ana ekranında 300 küsur FPS göstermeye başladı ama basit eğlence moduna girip denemeye çalıştığım zaman oyuna bağlanamadım bu sefer oyun dondu anlam veremedim neden böyle oluyor.

fps_max 0 aklıma gelmişti ama denemişsinizdir diye söylememiştim. Oyunu onarmayı deneyebilirsiniz belki dosyalarda bir problem vardır.

Takılıyken de takılı değilken de 30FPS alıyorum.

Onu nasıl kontrol edeceğimi söyleyebilir misiniz? Hangisinin devrede olduğunu nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum çünkü.

Vallahi ben alalı dediğim gibi 1 hafta oldu içerisinde Rainbow 6 Siege ve CS:GO var Max 65 dereceyi gördüm sıcaklıkta. Oyunu kapattıktan Max 5-10 dk sonra da sıcaklığı bayağı düşüyor.

NVIDIA wishper mode açık kalmış olabilir.

Geri
Yukarı