RTX2060 düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

druggercat

Centipat
1606421037539.png

Rt.
RTX2060 R5 2600 ve 16 GB 2666MHz RAM'li bilgisayarımda GPU kullanımı çoğu oyunda çok düşük. Fortnite'da düşük grafiklerde aldığım FPS fotoğrafta görüldüğü gibi. Bunu nasıl çözebilirim? V-Sync kapa, ayarları yükselt (yükseltince de GPU zorlandığı için FPS düşüyor), onu FPS'yi alamayanlar da var gibi çözümler sunmazsanız sevinirim. Şimdi aklıma bir şey geldi onu ekleyeyim. Bilgisayarı ilk aldığımda crackli Windows kullanılıyordu sonradan ben orijinal aldım. Windows'un yanlış kurulmasından kaynaklanabilir mi?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 752707

Rt.
RTX2060 R5 2600 ve 16 GB 2666MHz RAM'li bilgisayarımda GPU kullanımı çoğu oyunda çok düşük. Fortnite'da düşük grafiklerde aldığım FPS fotoğrafta görüldüğü gibi. Bunu nasıl çözebilirim? V-Sync kapa, ayarları yükselt (yükseltince de GPU zorlandığı için FPS düşüyor), onu FPS'yi alamayanlar da var gibi çözümler sunmazsanız sevinirim.
Önlemenin yolu yok. Düşük ayarlarda işlemci, yüksek ayarlarda ekran kartı daha fazla kullanılır.

Eki Görüntüle 752707

Rt.
RTX2060 R5 2600 ve 16 GB 2666MHz RAM'li bilgisayarımda GPU kullanımı çoğu oyunda çok düşük. Fortnite'da düşük grafiklerde aldığım FPS fotoğrafta görüldüğü gibi. Bunu nasıl çözebilirim? V-Sync kapa, ayarları yükselt (yükseltince de GPU zorlandığı için FPS düşüyor), onu FPS'yi alamayanlar da var gibi çözümler sunmazsanız sevinirim.

İşlemci darboğaz yağıyor yüksek ihtimal besleyemiyor yani ekran kartını işleminiz nedir?
Düzeltiyorum işlemci yazıyormus. Ram ile ilgili olabilir

A2-B2 slotlarına mı takılı? Anakartın modeli ne? Ayrıca videodaki arkadaş ekran kartına OC yapmış çekirdek hızı yüksek. Seninkinde belli olmuyor göstergeden onları açıp bakabilirsin. Ryzen işlemciler için yüksek frekans RAM'ler çok önemli. Son olarak güç seçeneklerinden yüksek performans modu seçili mi?

A2-B2 slotlarına mı takılı? Anakartın modeli ne? Ayrıca videodaki arkadaş ekran kartına OC yapmış çekirdek hızı yüksek. Seninkinde belli olmuyor göstergeden onları açıp bakabilirsin. Ryzen işlemciler için yüksek frekans RAM'ler çok önemli.

Açıklamada OC yapmadım yazıyor. ASUS Prime B450M-A anakart kullanıyorum 4 slotlu. A2-B2 slotlarına takılı. Konuyu güncelledim son yazdıklarıma da bakabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı