RTX2060 madencilikte 70 derecede çalışıyor

@RaiTaki yanlış yaptın sanırsam. Sabitlenmemiş o hıza o voltaja.

Bu rehberdeki gibi yap voltajı 800mv sabitle. Coreclock hızı 1200 MHz civarı falan olsun.

@RaiTaki yanlış yaptın sanırsam. Sabitlenmemiş o hıza o voltaja.

Bu rehberdeki gibi yap voltajı 800mv sabitle. Coreclock hızı 1200 MHz civarı falan olsun.
unknown.png

Değerler bu şekilde, MH değerim arttı ve sıcaklık azaldı. Çok teşekkür ederim.[/img]

@RaiTaki istersen voltajı biraz daha düşerebilirsin. Fan yüzdesi %60 geçmesin.
Tekrardan teşekkür ederim, fan yüzdesini sabit 60 olarak ayarladım voltajı da hafif düşürdüm. Şu an stabil olarak 60 derecede çalışıyor. Çok teşekkür ederim.
Kullanmak isteyenler için ayarlarım bu şekilde, 33mh civarı MH değeri var. Discord'un ayarlarından gelişmiş başlığı altındaki GPU kullanımını sağlayan ayarı kapatmanızı öneririm, aktif olarak Discord kullanıyorsanız.

unknown.png

@MonSTeR1 @General Pong Krell oyun oynamıyor arkadaş yalnız fark ettiysen. VRAM sıcakları o derecede 80-90 arası geziyordur. Uzun vadede karta zarar verebilir.

Aynen fanın ömrü daha da azalsın.
hocam kart 68 derece siz vrame 90 derece diyorsunuz mınıng dediğimiz olay şey gerçekten zararlı ekran kartları günde %100 yük altında max 8,9 saat geçirebilir derler firmalar taradından
Sen kart ısınmasın daha risksiz olmasını istersen o fan gerekirse %100 hızda çalışıcak

@MonSTeR1 RTX 2070 Super karta sahibim mining yapıyorum.

Ekran kartı fanı %50 de çalışıyor. Sıcaklık 46 derecede ve VRAM sıcaklıları 56-58 arası geziyor. O fanları %100 de kullanırsan ömrü azalmaya başlar.

Mining yapan çoğu kişi %50 civarlarında çalıştırıyor. Bazıları %60'larda çalıştırıyor. Kafana göre %100 yaparsan karta zarar verirsin.

Ben bu kart ile 3 aydır mining yapıyorum. Kart mining yaptığım ilk gün gibi çalışıyor. 3 ayda iyi para kazandırdı üstüne.

Arkadaş sizin dediklerinizi yapsaydı karta zarar verirdi. Elektrikten tasarruf etmezdi.

Geri
Yukarı