RTX2060 R5 1600 AF sistem Valorant'ta darboğaz yapıyor

TironS

Centipat
Daha fazla  
RTX2060 ekran kartı Ryzen 5 1600 AF işlemci darboğaz yaptığını düşünüyorum. Valorant oynarken ekran kartını zorlaması için arkada hangi uygulamayı açmam lazım?

BIOS'a girince RAM'lerin orijinal frekansını RAM'lerin vermesini sağlayan ayar. BIOS'a girmek için bilgisayarı yeniden başlatıp art arda delete tuşuna basman veya basılı tutman lazım.

Eğer XMP açmazsan RAM'ler 2133 MHz hızda çalışır, XMP açarsan RAM 3200MHz ise 3200MHz olarak çalışır bu da performans arttırır.

Yapmışım onu 3500 MHz alıyorum şimdi şeyi sormak istiyorum işlemci Valorant'ta 25%-35% ekran kartı 30%-40% arası darboğaz olmuş mu oluyor bir de mem 7001MHz yazıyor normal mi?

Yapmışım onu 3500 MHz alıyorum şimdi şeyi sormak istiyorum işlemci Valorant'ta 25%-35% ekran kartı 30%-40% arası darboğaz olmuş mu oluyor bir de mem 7001MHz yazıyor normal mi?

Normal görünüyor, FPS'te sıkıntı yok ise normaldir. Mem dediği şey ya sistemdeki RAM ya da ekran kartındaki VRAM.

MHz diyormuş pardon, ekran kartı VRAM'inin frekansı 7001MHz.

İnternet yavaşlığı kötü bir şey.

Son düzenleme:
Ekran kartının bellek hızı 7000 MHz. Kac FPS aliyorsunuz şu an oyundaysaniz söyleyebilir misiniz? Enfazla kaç en duşuk kac? Drop falan var mı? Yoksa sıkıntı yoktur.

Ekran kartının bellek hızı 7000 MHz. Kac FPS aliyorsunuz şu an oyundaysaniz söyleyebilir misiniz? Enfazla kaç en duşuk kac? Drop falan var mı? Yoksa sıkıntı yoktur.

Şöyle söyleyeyim hareket etmiyorum 200 hareket ediyorum 130-175 arası değişiyor bugün okula gitmeden önce bilgisayarımı kasanın arkasında bulunan tuştan tamamen kapattım ve Windows güç ayarlarından dengeliden performans moduna aldım bir tık düzelme olmuş gibi gözüküyor test ederken kullandığım ayarlar en yüksek ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı