RTX2060 R5 2600X sürekli anlık takılma

Alimert Yücel

Hectopat
Daha fazla  
Selam, kullanmakta olduğum Ryzen R5 2600X ASUS STRIX RTX2060 Advanced Edition ASUS B450M-A 16 GB RAM 1TB Samsung 980 SSD'li Cooler Master Lite 5 500W PSU'lu sistemimde sürekli FPS droba maruz kalıyorum. Kasa ısınma sorunlarıyla tanınmış bir kasa bunun farkındayım ısınmasını engellemek için ön kapağı açık kullanıyorum toz filtresi ile. İnternette gördüğüm kadarıyla 500W PSU'nun bu sistem için yeterli olduğunu, aşağı yukarı tam yeteceğini söylüyorlar. Hadi ona da eyvallah dedik, tekrar tekrar formatlar Denetim Masası ayarları NVIDIA ayarları onlar bunlar FPS düşmesi sorunun bir türlü halledemedim. Sizin bir tavsiyeniz ya da bilginiz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda yüklü olan tüm oyunlar. Forza Horizon 5, PUBG, LoL, Minecraft rocket League'de bile bazen yaşıyorum. Şu an evde değilim birazdan değerleri paylaşıyorum.

sfdg.png
Screenshot_2.png

İki oyunda da etrafta 2-3 dakika dolandıktan sonra aldığım değerler.

Benim kafamı karıştıran durum işlemcinin PSU'dan çektiği watt değeri. Base TDP'si 95W olan işlemci 45-50W ile çalışıyor ve hiçbir zaman internetteki testlerde gördüğüm o 4.2 4.25 peak değerlerini hiç görmedim.

@Elio Talvinen bakabilir misiniz.

Son düzenleme:
Bilgisayarımda yüklü olan tüm oyunlar. Forza Horizon 5, PUBG, LoL, Minecraft rocket League'de bile bazen yaşıyorum. Şu an evde değilim birazdan değerleri paylaşıyorum.

Eki Görüntüle 1448459Eki Görüntüle 1448460
İki oyunda da etrafta 2-3 dakika dolandıktan sonra aldığım değerler.

Benim kafamı karıştıran durum işlemcinin PSU'dan çektiği watt değeri. Base TDP'si 95W olan işlemci 45-50W ile çalışıyor ve hiçbir zaman internetteki testlerde gördüğüm o 4.2 4.25 peak değerlerini hiç görmedim.

@Elio Talvinen bakabilir misiniz.
Değerler normal gözüküyor. 2600X işlemcisinin tekli çekirdek performansı düşük olduğu için drop yiyorsunuz muhtemelen.

Geri
Yukarı