RTX2060 sistem çok ses çıkartıyor

Arkadaşlar aylardır yeni topladığım PC'nin (6 ay) ses sorununu çözmeye çalışıyorum fakat bir türlü sesi kesilmiyor. Kasamda ASUS TUF RTX2060 var PSU Xigmatek 650W kasada önde 4 arkada 1 fan var fakat boşta bile çok fazla ses çıkartıyor. Yük altında oyun değil yanında durmak istemezsiniz. Arkadaşlarımda da 2060 var fakat onların kasası o kadar sessiz ki ben şaşırıyorum. Discord'da söylüyorum arkadaşlarıma olamaz öyle şey diyorlar. Sadece 2060 değil 1060'ı olan arkadaşım var. Kasasından 1 tık ses bile çıkmıyor. Benim kasanın sesi oyun oynarken salona gidiyor boştayken odanın dışından duyuluyor. Hiçbir çözüm bulamadım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından kaynaklı bir ses olduğunu düşünmüyorum. Kasa fanları veya PSU fanından dolayı olabilir. Aynı problem bende de var tamamen PSU'nun çıkardığı bir gürültü. Saç kurutma makinesi çalışıyormuş gibi... Kasa kapağını açıp yük altında hangi parçadan ses çıktığını çok rahat anlayabilirsiniz ben öyle çözdüm PSU'dan geldiğini. %90 sizinki de PSU'dan geliyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı