RTX2070 Super sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

fatihcelik0

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Harita Mühendisi
Bilgisayarı topladığımdan belli aralıklarla mavi ekran yiyorum. (Tahmini Ekim 2020'den beri.) Son günlerde iyice arttı bu durum. Önceden dump dosyası oluşmuyordu. Şu an görebildiğim 2 tane minidump dosyası var ama açmayı ve okumayı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

PC Özellikleri:
-AMD Ryzen 5 3600X
-Gigabyte Windforce RTX2070 Super
-ASUS TUF B450 PRO GAMING 4400MHz Anakart
-Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) RGB 3600 MHz DDR4 CL18
-XPG 512 GB SX8100 PCI-e GEN3x4 M.2 SSD
-Seagate 3.5" 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 Harddisk

Siz deyince fark ettim bu dosya tarihleri eskiymiş. Biri 25 Kasım 2020, diğeri 16 Ocak 2021 sanırım. Güncellemiş olabilirsiniz BIOS'u.
C:\Windows konumunda yakın bir zamanda oluşturulmuş MEMORY.DMP dosyası varsa onu paylaşır mısınız? O dosya da eski ise Olay Görüntüleyicisi'nden sistem raporu isteyeceğim.

25 Kasım'dan da önce kurdum ben BIOS güncellemesini bu arada. Evet MEMORY.DMP dosyası mevcut fakat boyutu 16 GB, paylaşmam çok mümkün değil gibi çünkü internetim çok iyi değil :)

Şöyle bir bakınca kullandığınız sürümden bir sonraki sürüm 7 Aralık'ta gelmiş. Linkini paylaştığım 3002 sürümü ise 19 Mart'ta gelmiş. Siz kurduğunuz zaman için en güncel olanı kurmuşsunuz ancak şu an için o sürüm maalesef güncel değil.

Olay Görüntüleyicisi raporunu da paylaşın. Ayrıca alttaki şu işlemleri yapabilirsiniz, zararı dokunmaz. BIOS güncellerken elektrik kesilirse sıkıntı olur sadece.

*Tahmin yürüttüm bu konuda. Dosyada "Disk 2 (veya 3) has been surprise removed." gibisinden şeyler yazıyordu.

DISM komutları sonrası tekrar mavi ekran alırsanız ve minidump dosyaları oluşursa paylaşınız lütfen.

Geri
Yukarı