RTX2070 Super ve R5 3600X masaüstü sistem nasıl?

Bütçe
12500

MyMlk

Hectopat
Yer
Safranbolu-Türkiye
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Daha önce +10.000 TL bütçe ile sistem önerisi adı altında bir konu açmıştım. Aslında kafamdaki düşünce RTX3070 ve R5 5600X'li bir sistem toplamaktı ama doların ani ve birden yükselmesi stok bulunmaması ve parçaların beklediğimden pahalı olmasından dolayı RTX2070 Super ve R5 3600X bir sistem toplamaya karar verdim. Seçtiğim parçaları listeleyecek olursam şu şekilde:
Anakart- ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (Wi-Fi)
İşlemci- AMD Ryzen 5 3600X.
Ekran kartı- MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8 GB.
RAM- Corsair Vengeance CMW16GX4M2Z3200C16 16 GB (2x8GB) RGB Pro DDR4 3200MHz CL16 siyah Gaming RAM (bellek)
SSD- Samsung 970 Evo MZ-V7E500BW 500GB 3500/2500MB/s NVMe M.2 SSD disk.
Kasa ve PSU- Gamepower warCry ATX 6*ARGB sessiz fan 750W 80+ bronz dahili PSU'lu temper cam Gaming RGB kumandalı ve fan kontrolcülü kasa.
Kaliteli, beni uzun yıllar idare edecek ve ileriye dönük yükseltmeler yapabileceğim bir sistem toplamaya çalışıyorum.
Toplam maliyeti çeşitli sitelerdeki indirimler ve kampanyalar ile beraber kabaca12, 500TL'ye tekabül ediyor.
Konu açma sebebim bu sistem hakkında tartışıp hatalı veya yanlış bir parça seçimim varsa sizin önerebileceğiniz aynı fiyat bandındaki daha iyi parçalar ile sistemi güncellemek.
Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el 3600MHz RAM almanızı ben tavsiye ederdim açıkçası sistem süper gözüküyor bütçeyi de yormadan RAM'lerde de en iyisi olsun.

İyi sistem ama alabiliyorsun R7 3700 X al.
Ne yazık ki bütçemi aşan bir yükseltme oluyor.
İkinci el 3600MHz RAM almanızı ben tavsiye ederdim açıkçası sistem süper gözüküyor bütçeyi de yormadan RAM'lerde de en iyisi olsun.
2. el parçalara pek sıcak bakmıyorum. 3200mhz cl16 ramlerin yakın zamanda bana yeteceğini düşünüyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim.
Kasa ve PSU hariç güzel sistem.
Kasa ve psu tavsiyeniz varsa değerlendirmek isterim.

Sistem için link atmanız mümkün müdür acaba? Şu anda 12.500'den fazla gibi duruyor. İndirim mi kovalayacaksınız?
Edit: Monitör dahil değilmiş hocam gerek yok atmanıza sonradan incelerken farkettim.
Kasa ve psu tavsiyeniz varsa değerlendirmek isterim.
Dahili olarak arıyorsanız bunu önerebilirim. Benzer bir konuda bana önerildi ve mantıklı bir tercih olacak gibi.

Sistem için link atmanız mümkün müdür acaba? Şu anda 12.500'den fazla gibi duruyor. İndirim mi kovalayacaksınız?
Edit: Monitör dahil değilmiş hocam gerek yok atmanıza sonradan incelerken farkettim.

Dahili olarak arıyorsanız bunu önerebilirim. Benzer bir konuda bana önerildi ve mantıklı bir tercih olacak gibi.
Geleceğe dönük olası bir yükseltmede sorun yaşamamak adına 750w PSU almak istiyorum ama yine de bir göz atıcam. Tavsiye için teşekkür ederim.
Bu ikili özelinde maksimum bütçen ne kadar? Ona göre kaliteli bir şeyler önermeye çalışalım.
İkisi özelinde şuan için 1500 lira.

İkisi özelinde şu an için 1500 lira.
Bu ikili bence iyi. P400A biraz sade bir kasadır ancak hava akışı konusunda aşırı iyi, Gamers Nexus'un 2019 Overall ve Airflow kategorilerindeki ödüllerini aldı. DRGB versiyonu da var ancak 200 lira daha pahalı, bu versiyonda 2 adet siyah fan ve 3 kademeli kontrolcü geliyor, onda 3 adet DRGB fan ve dahili DRGB kontrolcü geliyor. PSU da ileriye dönük olsun diye 800W seçtim, kalite olarak kötü değildir, bu konuda pirine sormak lazım. @f3turan hocam hep seni etiketliyorum kusura bakma :D ancak bu konudaki en bilgili üyelerdensin.

Yeni konular

Geri
Yukarı