RTX2070S'li sistemde Metro Exodus "Fatal Error" hatası

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
Bu oyunu aranızda sorunsuzca oynayabilen var mı? (NVIDIA kart kullananlar için soruyorum.)
Extreme grafiklerde, DX12, RTX açık bir şekilde oynuyorum ama oyun bir anda bu hatayı veriyor. DX11 geçsem sorunun çözüleceğini biliyorum ama o zaman RTX'den yararlanamıyorum.

R5 3600.
RTX2070S.
A2000.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    973,1 KB · Görüntüleme: 140
Nasıl yani, bu hatadan sonra sistemi hiçbir şekilde kullanamıyor musunuz?
Sadece ve sadece Görev yöneticisini açabiliyorum, diğer türlü hiç bir şey yapamıyorum, zaten oyun içerisinde ses verme, kısma, müzik durdurma, Windows tuşu, Alt + Tab falan onlar da çalışmıyor, sadece Görev yöneticisini açabiliyorum.
Direct X, Visual C++ vb bunlarda kurulu eksik olmayan yok değil mi?
Yok zaten oyuna girmeden önce steam kendisi kurdu.

Bir şekilde aşağıdaki konuma gitmeniz lazım. Artık sistemi yeniden başlatıp da mı gidersiniz, bilemeyeceğim. Sorununuzu tam anlayamadığım için net bir şey söyleyemiyorum.
Kod:
Kullanıcı adı > Saved Game > metro exodus

Sadece ve sadece görev yöneticisini açabiliyorum, diğer türlü hiçbir şey yapamıyorum, zaten oyun içerisinde ses verme, kısma, müzik durdurma, Windows tuşu, alt + Tab falan onlar da çalışmıyor, sadece görev yöneticisini açabiliyorum.

Yok zaten oyuna girmeden önce Steam kendisi kurdu.

Driver Booster vb ile hiç driver kurmadiniz degil mi, ekran resminde altta size hata ile ilgili log verilmis atar misiniz buraya.

Driver Booster vb ile hiç driver kurmadiniz degil mi, ekran resminde altta size hata ile ilgili log verilmis atar misiniz buraya.
Kurmadım.
Bir şekilde aşağıdaki konuma gitmeniz lazım. Artık sistemi yeniden başlatıp da mı gidersiniz, bilemeyeceğim. Sorununuzu tam anlayamadığım için net bir şey söyleyemiyorum.
Kod:
Kullanıcı adı > Saved Game > metro exodus
Buyur reis, 6 7 tane vardı 1 tanesini bıraktım şuraya

Sorun ekran kartında görünüyor. Gördüğüm kadarıyla sürücüsü güncel değil zaten. DDU ile sürücüsünü kaldırıp aşağıdaki sürücüyü kurun.

Sorun ekran kartında görünüyor. Gördüğüm kadarıyla sürücüsü güncel değil zaten. DDU ile sürücüsünü kaldırıp aşağıdaki sürücüyü kurun.
Geçen gün(3 gün önce) Mavi ekran hatası aldığımda DDU ile kaldırıp en yeni sürümü kurdum reis.
İndirilenler de bile var reis.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-17 123835.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-10-17 123835.jpg
    11,3 KB · Görüntüleme: 52
Şu anda kurulu olan sürücünün çıkış tarihi 30 Temmuz olarak görünüyor. Benim attığımınki 7 Ekim. Ayrıca mavi ekran konunuzda sorun RAM'lerden ötürüydü, değiştirmenizi söylemiştim.

Şu anda kurulu olan sürücünün çıkış tarihi 30 Temmuz olarak görünüyor. Benim attığımınki 7 Ekim. Ayrıca mavi ekran konunuzda sorun RAM'lerden ötürüydü, değiştirmenizi söylemiştim.
Ramleri pazartesi günü garanti göndereceğim reis. Ben ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden yükledim yine de, PC tarattım falan.
Ama yine de kaldırıp yükliyim.

Son durum nedir? Dosyanızı detaylı analiz etmek için daha yeni vakit buldum, biraz bellek hatası da var gibi burada.

Geri
Yukarı