RTX2070S'li sistemde Metro Exodus "Fatal Error" hatası

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
Bu oyunu aranızda sorunsuzca oynayabilen var mı? (NVIDIA kart kullananlar için soruyorum.)
Extreme grafiklerde, DX12, RTX açık bir şekilde oynuyorum ama oyun bir anda bu hatayı veriyor. DX11 geçsem sorunun çözüleceğini biliyorum ama o zaman RTX'den yararlanamıyorum.

R5 3600.
RTX2070S.
A2000.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    973,1 KB · Görüntüleme: 140
Son durum nedir? Dosyanızı detaylı analiz etmek için daha yeni vakit buldum, biraz bellek hatası da var gibi burada.
Ne bellekmiş he, bunu da duydum artık kesin göndereceğim.
Soruna gelirse sorun yoktu 1 - 1.30 saat kadar, bir sahnesi güzel gibi geldi gözüme kayıt almak istedim NVIDIA nin kendi kaydını açtım 10 saniye sonra falan fatal error verdi. Nette araştırdım biraz GeForce Expreince kaldırıp oyunu oynarsanız bu sorun kalkabilir diyor. Eğer orada kayıt almayı başlatmasaydim sanırım bu hatayı almayabilirdim.

Olabilir, bir deneyin bakalım. Dump dosyanızda bellek ile beraber bir de DLL dosyası görünüyordu fakat bu dosyanın sorun çıkardığını düşünmüyorum, zira sorun çıkarsa oyun direkt açılmazdı.

Olabilir, bir deneyin bakalım. Dump dosyanızda bellek ile beraber bir de DLL dosyası görünüyordu fakat bu dosyanın sorun çıkardığını düşünmüyorum, zira sorun çıkarsa oyun direkt açılmazdı.
Reis sen bellekte sıkıntı var diye geçen aylarda da mavi ekran sorunumda da demiştin geçen günde, şimdi oyunda hata almamın bir sebebi de Ramlerde sıkıntı var gibi diyorsun ben şimdi bunu garanti gönderince bunlar bana aynı ürünü gönderirler diye korkmuyor değilim. Sorun yok derlerse diye şüphe ediyorum. Nasıl Bi Ramse artık.

Aynı ürünü gönderemezler. Şöyle ki, sen zaten test yaptın. Hata olduğunu gördün. Adamlar da bu testi yapacak, hatayı gördüklerinde sana yenisini gönderecekler.

Eskisini gönderdiklerinden şüphe mi ettin, çak bir tane Memtest daha. Hata varsa ya aynısını göndermişlerdir ya da tesadüfen yine hatalı bir ürün gelmiştir.

Bu arada, Geforce Experience'ı kaldırmak sorunu çözmedi sanırım?

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, 2 yıl geçmesine rağmen bu sorun bende hâlâ çözülmedi, şu dump dosyalarını inceleyebilecek olan var mı?

Bu arada konu sonunda RAMler sorunlu diye iddia ediyorum ama değil. Corsair Vengance RGB RT 2x16GB 3600 MHz RAMlerle değiştirdim sistemi sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, 2 yıl geçmesine rağmen bu sorun bende hâlâ çözülmedi, şu dump dosyalarını inceleyebilecek olan var mı?

Bu arada konu sonunda RAM'ler sorunlu diye iddia ediyorum ama değil. Corsair Vengeance RGB RT 2x16 GB 3600 MHz RAM'lerle değiştirdim sistemi sorun devam ediyor.

Ayarlardan en boy oranını 1080p ise 16:9 seçmelisiniz.

Donanımsal olarak bir şey gözüküyor mu hocam? Yoksa sadece bu mu?
@ın flames

Donanımsal değil bende bunu internette buldum sorun çözüldü. İşe yararmı bilmiyorum ama mouse Driver'ını silmekte vardı çözüm olarak.

Geri
Yukarı