RTX2080 hazır sistem tavsiyesi

Bütçe
9000

oytunjo

Hectopat

Fiyatına göre en kaliteli ürün sizce hangisi? 2080'li sistem çok güçlü ancak onda sınırları çok zorlamam gerekecek. Sinerji'deki sistemde kasayı Corsair iCUE yapmak mantıklı geldi. İncehesap'taki sistemde de SSD'yi 2TB HDD ile değiştireceğim, elimde WD Blue NVMe var onu takacağım eğer ona karar verirsem. Sizin fikriniz nedir?

Bu fiyata daha iyi bir sistem toplanabilir mi? Bir de sizce fiyatına göre en iyi parçalara sahip sistem hangisi? Genelde işlemci-ekran kartı harici şeylerde en kalitesiz parçalar seçiliyor çünkü ama Sinerji'deki parçalar düzgün geldi bana.

Bu arada başlığı böyle yazmamıştım değişmiş. :) RTX 2070 Super, 5700 XT de olabilir, 2080 zorluyor hatta bütçeyi.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam. 2070 Süper li sistem 1000 TL ucuza alınabiliyor ama dediğiniz gibi kısılmış oluyor. Olmadı ekran kartını ayri alıp kampanyadan falan ucuza getirebilirim.

@oytunjo sistemi kullanma amacınız nedir? Oyun amaçlıysa hangi tür oyunları oynayacaksınız?

Son attığınız sistemde daha uygun kasa seçilebilir. İşlemci soğutucusuna da gerek yok. 2K monitör tercih edilebilir ama uzun vadede yanlış bir tercih olabilir. Oyunlar gün geçtikçe daha fazla grafik istiyor. 2000 serisinin Ray Tracing performansının kötü olduğunu da hatırlatmamda fayda var. 3000 serisini bekleyebilirsiniz.

@oytunjo sistemi kullanma amacınız nedir? Oyun amaçlıysa hangi tür oyunları oynayacaksınız?

Son attığınız sistemde daha uygun kasa seçilebilir. İşlemci soğutucusuna da gerek yok. 2K monitör tercih edilebilir ama uzun vadede yanlış bir tercih olabilir. Oyunlar gün geçtikçe daha fazla grafik istiyor. 2000 serisinin Ray Tracing performansının kötü olduğunu da hatırlatmamda fayda var. 3000 serisini bekleyebilirsiniz.
Oyun için düşünüyorum hocam. Yeni nesil konsolları bekleyecektim ama ilk 2 sene çok şey sunmayacaklar gibi. Oyunlar da pahalı olacağından PC mantıklı geldi.

Sistemdeki monitör 2K. Ses açısından da soğutucu almak istedim 10 derece civarı da farkediyormuş rahat ettirir diye düşündüm.

3000 serisini beklemek mantıklı tabii ki ama halen adam gibi bilgi yok Eylül'de çıkar belki ama o zamana dolar ne olacak ondan korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı