RTX3060 için i5-12400F vs. R5 5600

berkantemre35

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem topluyorum ama işlemcide kararsızım. 12400F mi yoksa R5 5600 mü? Ekran kartım RTX 3060. Not: Oyun oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-16-22-04-17-500_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-16-22-04-17-500_com.android.chrome.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 32
Aynı fiyatlarsa ve anakartları kısmen aynı kalitedelerse Valorant, CS:GO gibi oyunlardaki ekstra performansı için Ryzen 5 5600 tercih etmek daha mantıklı.

12400f daha mantıklı. İleride anakartı değiştirmeden 13'üncü nesil işlemciye yükseltme imkânınız olur. Gerçi 5800X3D var AMD tarafında da. Ama yine de ben olsam Intel seçerdim 12'inci nesilde.

Alabilıyorken yeni nesil al 12400F al.
O inceleme neye göre yapılmış bilemiyorum ama Intel tarafındaki güncelliğin performansa devasa bir etkisi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keza DDR5, K serisi bir işlemci falan takılacaksa giriş seviyesi bir H610 yine kurtarmayacaktır ki haliyle ekstra masraf demek olur.

Yani hangisi ucuzsa o alınmalı.

O inceleme neye göre yapılmış bilemiyorum ama Intel tarafındaki güncelliğin performansa devasa bir etkisi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keza DDR5, k serisi bir işlemci falan takılacaksa giriş seviyesi bir H610 yine kurtarmayacaktır ki haliyle ekstra masraf demek olur.

Yani hangisi ucuzsa o alınmalı.

Ben AMD islemciden vaz geçmem ekran kartıda bütçem olursa NVIDIA'dan ama yoksa yine AMD maalesef.

Ben AMD islemciden vaz geçmem ekran kartıda bütçem olursa NVIDIA'dan ama yoksa yine AMD maalesef.

AMD-NVIDIA bütçe olayı değil, diyelim 6600 alacaksınız 3060'a yetmiyor bütçe, bütçe olursa 6700XT var bu 4090'a kadar devam ediyor. Para olma olayı ancak end-Game sistemler için.

Geri
Yukarı