RTX3060 laptop Valorant'ta kaç FPS alır?

RookieDemonn

Centipat
Daha fazla  
Ya ben laptop bir bilgisayar alacağım. 16 RAM, Ryzen 5 5600, RTX3060 falan var ama benim arkadaşımda Ryzen 5 3600 var ve ekran kartı RTX 2060. O mesela Valorant'ta 300'e yakın FPS alırken yüksekte, ben bu bilgisayarın testlerini izlediğimde en çok 150-200 verdiğini gördüm. Sebebi ne acaba? Kasa laptop olması mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ben laptop bir bilgisayar alacağım. 16 RAM, Ryzen 5 5600, RTX3060 falan var ama benim arkadaşımda Ryzen 5 3600 var ve ekran kartı RTX 2060. O mesela Valorant'ta 300'e yakın FPS alırken yüksekte, ben bu bilgisayarın testlerini izlediğimde en çok 150-200 verdiğini gördüm. Sebebi ne acaba? Kasa laptop olması mı?
Masaüstü ile laptop karşılaştırılmamalı. Ayrıca laptop modeli nedir? Sorunlu kasa olabilir.

Laptoplardaki ekran kartları ve işlemciler mobil olduğu için daha düşük fps vermeleri normal.

Laptopların soğutmaları doğal olarak çoğu masaüstü sistemden daha kısıtlı olduğundan thermal bottleneck yaşanma durumu olabilir. Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ve Ryzen işlemciler ramler çift kanal ve yüksek mhz ise daha çok performans gösterebiliyorlar durum bundan dolayı da olabilir. Sürücüler izlediğiniz testlerde eski versiyonlar ise bundan kaynaklı da olabilir.

Hocam masaüstü ile laptop arasında FPS farkı olur. Laptop da kullanmış olduğunuz 3070 ekran kartı masaüstünde 3060'a eş değer diyebilirim. Bu farktan ziyade Valorant işlemci tabanlı bir oyundur. İşlemciniz ne kadar iyi ise o kadar fazla FPS alırsınız. Ekran kartı Valorant da çok da önemi değil lakin 30 serisi bir ekran kartının artıları olacaktır. Bir de AMD işlemci Valorant da daha iyi performans gösteriyor. Profesyonel e-spor oyuncaklarına baktığınız zaman neredeyse hepsi AMD işlemci kullanıyor bu da aklınızda bulunsun.
Hocam eklemeyi unutmuşum arkadaşınız oyunu düşük ya da orta ayarlarda oynuyor ise FPS fazla alır. YouTube üzerindeki laptop test videolarında genellikle en yüksek grafik ayarlarında aldığı FPS gösterilir. Siz düşük ayarda oynayarak FPS arttırabilirsiniz. Orası size kalmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı