RTX3060 sisteme H610 anakart kullanılır mı?

kg6107

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.
Bir sistem topluyorum almadan önce bir emin olmak istedim.
12400F işlemcim ve ASUS TUF RTX3060 ekran kartım ve de 8x2 3200MHz RAM'larim var bu sistemim.
İçin H610 anakart alsam ekran kartı ve işlemcimi besleyebilir mi ya da B660 anankart alsam bu sistemde H610'a göre farkları ne olur? Yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı ramazanlar dilerim.

Kullanılabilir, yonga setinin ekran kartı performansına etkisi PCI-e sürümleri devreye girmediği sürece yok. Anakartın değiştirebileceği şey güç beslemesiyle işlemci performansı.

H610 da kullanabilirsiniz. B660 ile de modele göre bakmak daha iyi olur.

İşlemci ekran kartını besler. Anakart ile ekran kartı arasında uyumsuzluk sorunu yok.

İşlemci ekran kartını besler. Anakart ile ekran kartı arasında uyumsuzluk sorunu yok.

Peki işlemciye ne faydası olur B660'ın H610'a göre?

H610 da kullanabilirsiniz. B660 ile de modele göre bakmak daha iyi olur.

İşlemciye ne farkı olur? Mesela 660 yerine 610 kullansam işlemcinin performansını etkiler mi?
Yani H610 alınca da B660'la aynı verimi aynı işlemci performansını alabilecek miyim? Bunu merak ediyorum.

Bana sorulmuş bir şey yok, ama yine de ben cevaplayayım hadi.

B660'ta RAM OC desteği varken, H610'da yok. RAM OC işlemi doğru yapıldığında işlemci performansına yararlıdır. İşlemciye farkı en başta güç besleme ile olabilir ama bu yonga seti ile değil güç tasarımı ile alakalı, o yüzden anakarttan anakarta değişkenlik gösterebilir.

Bana sorulmuş bir şey yok, ama yine de ben cevaplayayım hadi.

B660'ta RAM OC desteği varken, H610'da yok. RAM OC işlemi doğru yapıldığında işlemci performansına yararlıdır. İşlemciye farkı en başta güç besleme ile olabilir ama bu yonga seti ile değil güç tasarımı ile alakalı, o yüzden anakarttan anakarta değişkenlik gösterebilir.

Çok teşekkür ederim reisim o zaman işimi garantiye alıp H670 ya B660 bir anakart a yönelmem daha mantıklı olur gibi önerileriniz var mı uygun bütçeli işimi görebilecek?

Tam bütçe ne kadar? B660M-A D4 bakabilirsiniz, H670 anakartlarların kalitelileri fiyat olarak uçuk.

3000 TL bütçem var.

Geri
Yukarı