RTX3060 Ti & R5 5600X sistemde düşük GPU ve CPU kullanımı

TheArway

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D35 8GB 3200MHz CL16 DDR4 Ram (AX4U32008G16A-SBKD35) × 2
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1TB NVMe PCIE 4.0 Okuma 3500MB-Yazma
Ekran kartı
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6X 256Bit
Anakart
ASUS B450M DRAGON 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600X MPK 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekir
Sistemimi 1 hafta önce aldım. Ama nedense fark ettiğim bir şey vardı. Oyunlar normalden çok düşük FPS veriyor. Örneğin GTA 5'te 70 FPS civarları alıyorum. Ben de sıcaklığa vb... bakayım derken GPU kullanımının %50 civarları CPU kullanımının da o civarlarda olduğunu fark ettim. Bütün cözümleri denedim, her şeyim güncel. Driver kaldırıp sildim, DSR açtım yine olmadı, NVIDIA Experience'ten ve oyun içinden ayarları Ultra'ya aldım yine bir şey olmadı...

Benzer bir sistem bende mevcut FPS az fakat raminizin hız ayarlarını kontrol edin MHz'si düşük kalmış olabilir hazır aldıysan sistemi O.C. İçinde yardımcı olurum istersen de

Benzer bir sistem bende mevcut FPS az fakat raminizin hız ayarlarını kontrol edin MHz'si düşük kalmış olabilir hazır aldıysan sistemi O.C. İçinde yardımcı olurum istersen de.

Cevapladığın için teşekkür ederim dostum. RAM MHz hazır sistemimin içindeki RAM'de 3200 diyor ama Görev Yöneticisi'nde hıza 2600 MHz diyor. Onunla alakalı mı acaba? Çünkü Minecraft'ta bile FPS'im 1000'den 200'e falan düşüyor. GPU kullanımı zaten oyunlarda %30 falan oluyor.

cpuz indirip oradan da görebilrisin amd işlemcilerde NB yarı olarak gözükiyor anakartta misal 2000 nb 4000 mhz intelde aynımış fakat deneyimlemedim ama görev yöneticsinde performans sekmesinde ram mhz si 2600 se yüksek ihtimal düşük mhz de dir onları xmp ye alın daha sonra (MSİ anakart için konuşuyorum "memory try it" le deneyin )

Peki bu kesin çözüm mü
evet öyle gibi duruyor

gta da zten 188 fps den fazla alamıyorsun ekran kartını zorlamk istersen de advanced settings ten gta 5 te 2.5 olan seçenegi seç 5/2 oluyor 1080 p yi 2.5 la çarpıyor görüntü çok daha keskinleşiyor haliyle kart 100 de 100 oluyor ona göre bakarsın ordan fps degerlerıne

evet öyle gibi duruyor

gta da zten 188 fps den fazla alamıyorsun ekran kartını zorlamk istersen de advanced settings ten gta 5 te 2.5 olan seçenegi seç 5/2 oluyor 1080 p yi 2.5 la çarpıyor görüntü çok daha keskinleşiyor haliyle kart 100 de 100 oluyor ona göre bakarsın ordan fps degerlerıne
5/2 yaptım fps 80 gpu kullanımı,%98 delirmek üzereyim.. Böyle bir pc de bu fpsleri alıyorum.

Yardım edecek yok mu?

Yardım edecek yok mu ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı