RTX3080 için PSU önerisi

Canaytekinn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba, sistemimde şu an da RTX 2060 kullanmaktayım fakat yarın ikinci el MSI 3080 Gaming X Trio 10G bir kart alacağım. Bunun için PSU ihtiyacım var mı aktif olan ile kullanabilir miyim, var ise de minimum bu kartı çalıştırabileceğim bana ve karta sorun yaratmayacak önerileriniz var mı? Bütçem çok çok kısıtlı yoktan vereceğim o yüzden minimum tutarda bir PSU tavsiyenize açığım.

Sistem özelliklerim;
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 2060. - (MSI 3080 ile değişecek)
İşlemci: AMD Ryzen 5600X.
İşlemci soğutucu: Arctic Freezer 34 e-sports Duo.
RAM: G.Skill (2x8 GB) Ripjaws 3200MHz CL16 DDR4.
PSU: Power Boost 650W 80Plus.
Kasa: Power Boost X59RGB 650W 80 Plus USB 3.0 TEMPERED 6x120mm RGB FAN ATX SİYAH KASA.

Son düzenleme:

650 watt yeterde artar yetmez diyenler olursa

Ekran kartını paramgüvende ile alacağım 2 gün test sürem var PSU elime ulaşana kadar kendi PSU'm ile çalıştırabilir miyim karta ya da sisteme bir sorun oluşturur mu

@Canaytekinn

Bunu alabilirsin. Hem kaliteli bir ünite hem Gold sertifikaya sahip hem de full modüler bir ürün. 3080 yerine başka kart al, 3080 TDP canavarı biraz. 4070 al onun yerine.

3080 alacaksan da bu alınabilir:

@Canaytekinn

Bunu alabilirsin. Hem kaliteli bir ünite hem Gold sertifikaya sahip hem de full modüler bir ürün. 3080 yerine başka kart al, 3080 TDP canavarı biraz.
peki ürün geldiğinde test edebilmek için kendi PSU'm ile denesem bir sorun yaratır mı ekran kartına ya da sistemime, ekran kartını aldım hocam

Hocam 3080'in güç tüketimi bayağı yüksek. Tavsiye edilen PSU 700W ve üzeri. PowerBoost PSU kaliteli değil. Besleyebilir, test etmenizde sorun yok. Yetmediğinde kapanır sistem. Kaliteli bir PSU değil. O PSU'ya 3080 emanet etmenizi tavsiye etmem ben.

Üst mesajıma ekleme yaptım, 750W olarak tavsiyede bulundum. 3080 ile daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı