RTX3080'den RTX4060 Ti'ye geçilir mi?

Kral sistemin muhteşemmiş bi kaçtane daha fotoğraf atarmısın merak ettim
O sırada PCIe slotunu parçalayan ekran kartı tutucusuz 3 fanlı rtx 3080 ve kablo yönetimi yapılmamış heryer kablo yığını PC : 🗿

2 seneye yakındır 3080 kartımı kullanıyorum ve hala bir sıkıntısı çıkmadı ama artık ben de 4000 serisinden bir karta geçmek istiyorum. Sizce gerekli mi gereksiz mi?

Bence geçmekte acele etme. Kardeşim de 4 senedir 3080 kullanıyor, hâlâ mis gibi. 3080'den 4080'e geçebilirsen geç, çünkü 4000 serisi ekran kartlarında 12 GB VRAM 4080'de var, 4090 hariç diğer 4000 serisi ekran kartları 6 GB ile 8 GB olarak satılıyor.4050 de 6 GB'a yükseldi. 4070 de 8 GB. NVIDIA, 1 sene sonra VRAM yükseltmesiyle satışa çıkarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir serinin amiral gemisi modeli elinizdeyken en kötü 3-4 sene geçip o kart yetmeyene kadar değiştirmemenizi tavsiye ederim. 4070 geçtim 4080 bile almanıza gerek yok zirâ 4k bir monitörünüz yok ve 4k-8k gibi oyunculuk peşinde değilseniz gidip de kendinizi ekran kartı değişikliğine hiç itmeyin derim sonuçta elinizdeki kart minimum 4 sene aaa oyunları rahatlıkla orta-üst ayarlarda 1080p veya 2k da 60-100 fps arasında oynatabilecek bir kart. Sizin bu bahsettiğiniz her sene iPhone modeli yükseltmeye benziyor bana kalırsa hiç değmez. 1050(ti değil) modelini kullanan arkadaşım vardı seri ilk çıktığı vakitte aldı ve geçen aylara kadar o kartı kullanıyordu en kötü model bile böyle uzun süre dayanıyorken üstünden 1-2 sene geçti diye değiştirmeyin derim. En kötü 6000 veya 7000 serisine kadar sizi götürür değiştirdiğinize değmez tek yaratacağı sıkıntı ileride çıkacak oyunlardaki vram kullanımı yetmeyebilir onun için de yine en kötü 1-2 sene var diye düşünüyorum.

Yerinde olsam asla böyle bir upgrade'i şimdi yapmazdım. Bir sene sonra RTX 5XXX seridi yavaş yavaş duyurulup çıkış yapacak. Kesinlikle RTX 5XXX serisini beklemelisin. Parana yazık olur. Paranı o yeni kartlara sakla derim. İlla ki geçiş yapıcam diyiyorsan minimum RTX 4070 Ti tavsiye rderim. Onun dışın da anlamsız olur.

Geri
Yukarı